Ustawa węglowa, na mocy której gminy mogą sprzedawać węgiel w cenach preferencyjnych, przyjęta została 27 października. Gminy tańszy węgiel kupić mogą do 30 kwietnia przyszłego roku. Za tonę zapłacą maksymalnie 1500 zł, mieszkańcy natomiast - maksymalnie 2000 zł.
Gminy powiatu opolskiego zgłosiły chęć udziału w akcji. Wnioski można dostać bezpośrednio w urzędach i na ich stronach internetowych.
Ruszyło też już przyjmowanie wniosków o tańszy węgiel.
W gminie Opole Lubelskie wnioski można składać w Urzędzie Miejskim osobiście lub poprzez środki komunikacji elektronicznej od 8 listopada, nie zapominając przy tym o podpisie elektronicznym, zaufanym lub osobistym.
Wniosek do pobrania jest na stronie UM w Opolu Lubelskim (http://opolelubelskie.pl/aktualnosc/preferencyjny-zakup-w%C4%99gla-sk%C5%82adanie-wniosk%C3%B3w). Informacje pod numerem: 81 827 72 26.
W gminie Józefów nad Wisłą wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miejskim w Pukcie Obsługi Interesanta. Druk pobrać można również bezpośrednio z UM, albo elektronicznie ze strony gminajozefow.pl/wp-content/uploads/2022/11/wniosek-w%C4%99giel.pdf
W gminie Karczmiska wnioski o zakup węgla w cenie preferencyjnej składać można w sali konferencyjnej UG. Więcej informacji można otrzymać u pracownika urzędu - Mirosława Statka, pok. 1 (USC), 81 828 70 26 wew. 112.
W gminie Chodel wniosek dostać i złożyć można od 8 listopada w Urzędzie Gminy Chodel w pokoju nr 10 lub na stronie: https://ugchodel.e-biuletyn.pl/index.php?id=272&p1=szczegoly&p2=245856.
W gminie Łaziska również można składać już wnioski, które dostać można w urzędzie lub pobrać ze strony: https://gminalaziska.pl/zawiadomienie-o-zainteresowaniu-kupna-paliwa-stalego-ramach-zakupu-preferencyjnego/
Gmina Wilków także zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców do składania wniosków o preferencyjny zakup węgla bezpośrednio w sekretariacie Urzędu Gminy
CZYTAJ TAKŻE: Karczmiska: Dwie suczki szukają nowego domu
Węgiel dla gospodarstw w cenie preferencyjnej kupić mogą tylko osoby uprawnione do otrzymania dodatku węglowego.
Nabyć można go w dwóch partiach:
- do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r.
- do 1,5 tony od 1 stycznia 2022 r.
W cenę węgla nie jest wliczony koszt jego transportu z punktu dystrybucji do konkretnego gospodarstwa. Koszt ten pokrywa już osoba składająca wniosek.
Łącznie każde gospodarstwo do tego uprawnione może otrzymać 3 tony węgla.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.