Reklama

Reklama

Diety sołtysów w górę

Opublikowano: wt, 23 lis 2021 19:17
Autor: | Zdjęcie: ag

Diety sołtysów w górę - Zdjęcie główne

foto ag

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Ze 110 do 150 zł wzrasta dieta sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli w gminie Opole Lubelskie. Podwyżkę przegłosowali radni. Wchodzi w życie od listopada.

Reklama

Radni byli przy tym prawie jednomyślni. Dwunastoma głosami "za" przegłosowali projekt uchwały zakładający wzrost diet dla przewodniczących organów wykonawczych jednostek pomocniczych gminy, czyli sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli.

Jak informuje urząd, propozycja podwyżki  powstała z inicjatywy sołtysów, była podnoszona od jakiegoś już czasu podczas narad i była zasadna.

- Ponadto porównując wysokość dotychczasowej stawki diety do okolicznych gmin, była ona znacząco niższa od innych – mówi Krzysztof Ryczek z Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim.

Ostatni raz diety dla nich ustalane były sześć lat temu. I do tej pory każdy sołtys z gminy Opole Lubelskie i przewodniczący zarządu osiedla dostawał za pełnienie funkcji  110 zł miesięcznie. Zryczałtowane diety wypłacane były raz na kwartał.

I dalej tak będzie. Ale do kieszeni sołtysów wpadnie więcej. Od listopada mogą liczyć co miesiąc na 150 zł. Dieta zostanie potrącana o 20 proc. za nieobecność na naradzie organizowanej przez burmistrza.

Rocznie w budżecie gminy Opole Lubelskie na wypłatę diet dla sołtysów zabezpieczone było prawie 70 tys.zł. Po podwyżce będzie to ponad 95 tys.zł.

Sołtysom i przewodniczącym zarządów osiedli przysługuje również zwrot kosztów podróży służbowej związanej z wykonywaniem funkcji poza miejscowością. Zgodę na podróż wydaje burmistrz.

 

GMINA WYSOKOŚĆ DIETY SOŁTYSÓW I PRZEWODNICZĄCYCH ZARZĄDÓW OSIEDLI
CHODEL 150 zł miesięcznie
KARCZMISKA 200 zł miesięcznie
ŁAZISKA 150 zł za sesję
WILKÓW 150 zł za sesję
JÓZEFÓW NAD WISŁĄ  
PONIATOWA 300 zł miesięcznie
OPOLE LUBELSKIE 150 zł miesięcznie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy