Reklama

Reklama

Budżet obywatelski podzielony. Cała kasa idzie na place zabaw

Opublikowano: wt, 23 lis 2021 08:09
Autor: | Zdjęcie: ac

Budżet obywatelski podzielony. Cała kasa idzie na place zabaw - Zdjęcie główne

foto ac

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Znamy wyniki głosowania na projekty zakwalifikowane do budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Zadowolone z rozstrzygnięcia powinny być najbardziej dzieci.

Reklama

Głosowanie zakończyło się 22 października. Mieszkańcy gminy Opole Lubelskie mogli oddać swój głos na jeden z pięciu zakwalifikowanych projektów. Cztery z nich dotyczyły placów zabaw - doposażenia, rozbudowy i budowy chodnika. Jeden - wykonania  w centrum miasta ławeczki Jana Kleniewskiego.

W głosowaniu wzięło udział 4119 osób. Po zliczeniu okazało się, że głosów ważnych oddano 3736, a głosów nieważnych było 383.

Najwięcej, 1547 głosów zdobył projekt dotyczący rozbudowy przyszkolnego placu zabaw w Kluczkowicach. Na drugim miejscu z liczbą 1413 głosów znalazł się projekt związany z wykonaniem trzeciego etapu doposażenia placu zabaw przy ul. Wiejskiej w Opolu Lubelskim. I to te dwa projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku ze środków pochodzących z budżetu obywatelskiego. Do podziału było 60 tys.zł. Każdy ze zwycięskich projektów na realizację otrzyma po 30 tys.zł.

Na trzecim miejscu pod względem liczby oddanych głosów - 477 znalazł się projekt Towarzystwa Przyjaciół Miasta Opola Lubelskiego dotyczący budowy ławeczki Jana Kleniewskiego.

Na kolejnych miejscach uplasowały się projekty związane z doposażenie placu zabaw i strefy fitness w  Sewerynówce - 229 głosów oraz utwardzeniem terenu na placu zabaw przy ul. Błonie w Opolu – 70 głosów.

To już siódma edycja budżetu obywatelskiego w gminie Opole Lubelskie. Do tej pory w jego ramach udało się zrealizować 24 inicjatywy mieszkańców o łącznej wartości przekraczającej ponad pół miliona złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.