Stal Poniatowa - Sygnał Lublin. Żółto-niebiescy nie zwalniają tempa

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Stal Poniatowa - Sygnał Lublin. Żółto-niebiescy nie zwalniają tempa - Zdjęcie główne

Piotr Stalęga (na zdj. z prawej) dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu z Sygnałem | foto DSM/Archiwum

Sport Zawodnicy trenera Kamila Witkowskiego wygrali w niedzielę na swoim boisku z Sygnałem 4:0. Lider KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej dopisał do swojego dorobku ważne trzy punkty.

Do przerwy było 2:0 dla gospodarzy niedzielnego meczu rozgrywanego w Poniatowej. Dwie bramki zdobył Piotr Stalęga, i to w przeciągu kilkudziesięciu sekund. W pierwszym przypadku dobijał strzał kolegi z drużyny, w drugim trafił głową po dośrodkowaniu od Mateusza Filipczuka.

W końcówce spotkania żółto-niebiescy dołożyli jeszcze dwa gole. W 82. minucie na 3:0 strzelił Paweł Kaczmarek, a pięć minut później wprowadzony w drugiej połowie na boisko Sylwester Parada.

Stal wygrała z Sygnałem 4:0, inkasując 19. komplet punktów w tym sezonie.

- To był ciężki mecz. Ostatnio padało, a na głównej murawie trenowaliśmy, bo na boisku treningowym budowana jest sztuczna nawierzchnia. Na głównej trenowały też drużyny młodzieżowe, stąd nienajlepszy stan murawy. Sygnał to dobra, młoda i dynamiczna drużyna. Mieli swoje okazje bramkowe i powinni strzelić co najmniej dwa gole. Nie był to ładny mecz, ale wygraliśmy go zasłużenie - podsumowuje Kamil Witkowski, trener Stali Poniatowa.

Poniatowianie zajmują pierwsze miejsce z przewagą sześciu punktów nad drugim KS-em Cisowianka Drzewce. Do końca sezonu zostało dziesięć meczów. W sobotę, 30. kwietnia, Stal zagra na wyjeździe z Piaskovią Piaski. Pierwszy gwizdek o godz. 16.

Stal Poniatowa - Sygnał Lublin 0:4 (0:2)
Bramki: Stalęga 25', 26', Kaczmarek 82', Parada 87'.
Stal: Pyśniak - Radziejewski (89' Węgorowski), Hurenko, Pikuła, Kucharczyk(60' Gąsiorowski), Filipczuk, Skrzypek, Żyszkiewicz (89' Buzek-Czarnolas), Kaczmarek, Stalęga (72' Parada), Nikołaj (89' Szczawiński).
Żółte kartki Stali: Kaczmarek, Hurenko.