Stal Poniatowa - Sokół Konopnica. Lider pokazał moc, "Stalówka" zgniotła rywala

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Stal Poniatowa - Sokół Konopnica. Lider pokazał moc, "Stalówka" zgniotła rywala - Zdjęcie główne

Było to 17. zwycięstwo żółto-niebieskich w tym sezonie. Po 18. meczach podopieczni trenera Kamila Witkowskiego mają 51 punktów i pozostają liderem lubelskiej okręgówki | foto DSM/Archiwum

Sport Zawodnicy Stali, rywalizującej w KEEZA Lubelskiej Klasie Okręgowej, urządzili sobie w sobotę trening strzelecki w meczu z Sokołem. Poniatowianie rozgromili ekipę z Konopnicy.

Lider KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej po raz trzeci w tym sezonie zdołał wbić ligowemu rywalowi co najmniej osiem goli. Poniatowianie w sobotę przed własną publicznością wygrali z Sokołem Konopnica 8:1.

Strzelanie już w 2. minucie rozpoczął Hubert Poleszak, za chwilę na 2:0 podwyższył Paweł Kaczmarek. Przez przerwą na listę strzelców wpisywali się jeszcze Mateusz Filipczuk i Ivan Hurenko. W międzyczasie goście zdołali wbić piłkę do bramki Stali, ale nie miało to istotnego wpływu na przebieg meczu.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali natarcie. Na początku drugiej połowy gola na 5:1 strzelił Filipczuk, kilka minut później bramkę na swoje konto zapisał Konrad Gąsiorowski. W 64. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Poleszak, a dzieła zniszczenia dopełniła bramka autorstwa Pawła Pikuły.

Stal wygrała z Sokołem 8:1, było to 17. zwycięstwo żółto-niebieskich w tym sezonie. Po 18. meczach podopieczni trenera Kamila Witkowskiego mają 51 punktów i pozostają liderem lubelskiej okręgówki.

Stal Poniatowa - Sokół Konopnica 8:1 (4:1)
Bramki: Poleszak 2', 64', Kaczmarek 5', Filipczuk 25', 53', Hurenko 45', Gąsiorowski 57', Pikuła 71' - 29'.
Stal: Pyśniak - Radziejewski, Pyda (46' Stalęga), Hurenko, Pikuła, Filipczuk, Poleszak, Murat (60' Tkaczyk), Kaczmarek (63' Parada), Gąsiorowski (60' Żyszkiewicz), Nikołaj (46' Kucharczyk).
Żółte kartki Stali: Pyda, Hurenko.