Stal Poniatowa - MKS Ryki. Wysoka wygrana lidera, ale mogło być lepiej

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Stal Poniatowa - MKS Ryki. Wysoka wygrana lidera, ale mogło być lepiej - Zdjęcie główne

Hubert Poleszak (na zdj.) ustalił wynik spotkania skutecznym uderzeniem z rzutu karnego | foto DSM/Archiwum

Sport Lider nie zawiódł. "Stalówka" dopisała w niedzielę do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Ekipa z Poniatowej wygrała na własnym boisku z MKS-em Ryki.

Stal to lider KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej. Faworyci w niedzielę podjęli na swoim boisku MKS Ryki.

W 12. minucie gola na 1:0 strzelił Konrad Gąsiorowski, który wykorzystał rzut karny. Prowadzenie żółto-niebiescy podwoili po godzinie gry, gdy na listę strzelców wpisał się Wiktor Tkaczyk. W końcówce spotkana kropkę nad "i" postawił Hubert Poleszak, trafiając z jedenastki.

- Mieliśmy mnóstwo sytuacji, ale piłka wielokrotnie nie chciała wpaść do siatki rywali. Ich bramkarz świetnie bronił, potężny facet. Z minuty na minutę traciliśmy pewność siebie, bo nie byliśmy skuteczni. Od półtora roku rozmawiam o tym aspekcie mentalnym z zawodnikami i nadal to się powtarza. A widać było, że jesteśmy lepsi, szybsi, silniejsi, dłużej posiadamy piłkę i mamy więcej akcji bramkowych. Dlaczego w takiej sytuacji obawiać się, że może stać się coś złego? - komentuje Kamil Witkowski, trener Stali.

Poniatowianie wygrali 3:0 i utrzymali sześciopunktową przewagę nad KS-em Cisowianka Drzewce i Janowianką Janów Lubelski. Po 17. meczach Stal ma 48 punktów. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Błękitem Cyców. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 3 kwietnia. Start o godz. 15.

Stal Poniatowa - MKS Ryki 3:0 (1:0)
Bramki: Gąsiorowski 12', Tkaczyk 60', Poleszak 90'.
Stal: Pyśniak - Pyda, Radziejewski (87' Węgorowski), Hurenko, Pikuła, Filipczuk, Poleszak, Murat (57' Tkaczyk), Gąsiorowski (52' Parada), Kucharczyk (68' Żyszkiewicz), Skrzypek.
Żółte kartki Stali: Parada.

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY WSPÓLNOTA OPOLSKA (29 MARCA) ORAZ NA E-PRASA.PL