Stal Poniatowa - Janowianka Janów Lub. Siedem goli w meczu na szczycie!

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Stal Poniatowa - Janowianka Janów Lub. Siedem goli w meczu na szczycie! - Zdjęcie główne

Konrad Gąsiorowski zdobył w niedzielę dwie bramki. Jego trafienia pomogły drużynie w odniesieniu niezwykle ważnej wygranej | foto DSM/Archiwum

Sport "Stalówka" kontynuuje zwycięską serię. Poniatowianie pokonali w niedzielę przed własną publicznością jednego z dwóch bezpośrednich rywali w walce o awans do IV ligi.

To był hit KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej. Liderująca Stal zagrała w Poniatowej z trzecią w tabeli Janowianką. Stawka tego spotkania była ogromna.

Gospodarze rozpoczęli dobrze, bo już w 9. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Pawła Kaczmarka. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Druga część nie ułożyła się po myśli żółto-niebieskich. Nie minęło dziesięć minut, a Janowianka wygrywała już 2:1.

Stal odpowiedziała szybko - za chwilę był remis po golu Mateusza Filipczuka. Końcówka należała do ekipy trenera Kamila Witkowskiego. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Konrad Gąsiorowski i poniatowianie prowadzili 4:2. Goście trafili jeszcze raz w doliczonym czasie gry, ale nie byli już w stanie zagrozić "Stalówce".

Stal Poniatowa wygrała z Janowianką Janów Lub. 4:3 i umocniła się na pozycji lidera lubelskiej okręgówki. Po 22. spotkaniach ma na koncie 63 punkty. Janowianka jest trzecia i ma już dziewięć punktów mniej. Wiceliderem jest KS Cisowianka Drzewce, która ma 58 punktów. Obaj rywale Stali mają jednak o jedno spotkanie rozegrane więcej niż drużyna z powiatu opolskiego.

W niedzielę, 15 maja, żółto-niebiescy zagrają w Kocku z Polesiem. Pierwszy gwizdek o godz. 15.

Stal Poniatowa - Janowianka Janów Lub. 4:3 (1:0)
Bramki: Kaczmarek 9', Filipczuk 57', Gąsiorowski 83', 88' - 51', 54', 90'+1.
Stal: Pyśniak - Radziejewski (64' Kucharczyk), Węgorowski, Hurenko, Pikuła, Skrzypek, Gąsiorowski, Filipczuk, Poleszak, Kaczmarek, Tkaczyk (53' Murat).
Żółte kartki Stali: Radziejewski, Hurenko, Skrzypek.