Reklama

Reklama

Pomóżmy Monice odzyskać sprawność. Kwesta w Poniatowej

Opublikowano: wt, 26 paź 2021 20:46
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Pomóżmy Monice odzyskać sprawność. Kwesta w Poniatowej - Zdjęcie główne

Monika Matwiejczuk choruje na polineuropatię, która utrudnia jej funkcjonowanie | foto nadesłane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie 7 listopada przy Kościele Ducha Świętego w Poniatowej o godzinie 8.30 rozpocznie się kiermasz. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Moniki. Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Monika Matwiejczuk ma 34 lata. Jest mamą 8-letniej córeczki - Milenki, która jest jej całym światem.

Jak wszyscy miała swoje plany i marzenia, dążyła do ich realizacji. Niestety w 2011 roku zdiagnozowano u niej polineuropatię, która utrudnia jej funkcjonowanie. Choroba spowodowała niedowłady różnych części ciała, przede wszystkim rąk i nóg.
Marzeniem Moniki jest powrót do zdrowia i do jak największej sprawności. Cały czas korzysta z refundowanej przez NFZ rehabilitacji szpitalnej i ambulatoryjnej. Ale to za mało, to tylko kropla w morzu potrzeb. W miarę swoich możliwości korzysta ona również z pomocy ośrodków prywatnych, ale ze względów finansowych może pozwolić sobie tylko na kilka takich wizyt rocznie. Poza tym musi przyjmować leki i suplementy, które nie są refundowane. Dodatkowe koszty to wizyty u lekarzy, ale też dojazdy...
Specjalistyczny turnus rehabilitacyjny, jaki mógłby pomóc dziewczynie w powrocie do większej sprawności, to ogromny koszt. Miesięczna rehabilitacja kosztuje 25 tys.zł, co rocznie daje aż 300 tys.zł. Monika niestety nie może sobie na to pozwolić.
Na szczęście Monika ma wokół siebie dobrych ludzi, którzy zrobią bardzo dużo, by jej pomóc. Taką osobą jest pani Karolina Rogowska, przewodnicząca Komitetu Społecznego "Zostać Aniołem". Organizuje ona kwesty na rzecz swojej podopiecznej, podczas których sprzedaje podarowane przez ludzi, chcących pomóc, ciasta, miody, przetwory rękodzieła...
Liczy się każda złotówka, wspólnie możemy zdziałać więcej i pomóc Monice w odzyskaniu sprawności w jak największym stopniu!
- Monika, która choruje na neuropatię, jest moją podopieczną. Niestety ta choroba pozbawiła ją sprawności. Obecnie pomagam jej na różne sposoby, aby powróciła do zdrowia. Na przykład organizuję kiermasze ciast, przetworów, rękodzieł, organizuję kwesty harcerzy, rozstawiam puszki w sklepach i innych miejscach. Leczenie tej choroby jest bardzo drogie. Założyłam zbiórkę publiczną oraz komitet społeczny, aby móc na różne sposoby pomagać Monice. Naszym celem jest uzbieranie środków na dalszą rehabilitację. Jeśli ktoś chciałby, wesprzeć finansowo zbiórkę Moniki, to zapraszamy na: pomagam.pl/chorobaktora - mówi Karolina Rogowska, przewodnicząca Komitetu Społecznego "Zostać Aniołem".
 
Najbliższy kiermasz w naszej okolicy odbędzie się w niedzielę, 7 listopada przy Kościele Ducha Świętego w Poniatowej od godziny 8.30. Serdecznie zapraszamy!
 

Zapraszamy również osoby zainteresowane upieczeniem ciasta, przekazaniem na kiermasz w Poniatowej domowych przetworów, miodów, wszelkiego rodzaju wyrobów rękodzielniczych (mydełka, ozdoby świąteczne, prace szydełkowe itp.) do kontaktu z panią Karoliną Rogowską, opiekunką Moniki i organizatorką niedzielnego wydarzeia, pod nr tel. 667-775-490.  Pomagając innym - pomagasz sobie.

 

 

 

JAK MOŻEMY POMÓC MONICE?
- poprzez wsparcie zbiórki na stronie pomagam.pl/chorobaktora
- poprzez wsparcie cegiełką subkonta Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" - 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2716 pomoc dla Moniki Matwiejczuk”
- poprzez przekazanie 1% podatku - należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243, a w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2716 pomoc dla Moniki Matwiejczuk”
- poprzez wpłatę na poczcie lub w banku na konto: Monika Matwiejczuk, nr konta: 59 1020 5356 0000 1802 0184 7169, w tytule wpisując "darowizna dla Moniki Matwiejczuk"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy