Reklama

Reklama

Poniatowa pożegnała Jadwigę Kustrę

Opublikowano: czw, 14 paź 2021 19:17
Autor: | Zdjęcie: ac

Poniatowa pożegnała Jadwigę Kustrę - Zdjęcie główne

Jadwiga Kustra | foto ac

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie W wieku 65 lat zmarła Jadwiga Kustra, pedagog, wychowawca wielu pokoleń, społecznik o ogromnym sercu, wieloletni samorządowiec walczący o ludzkie sprawy.

Reklama

W Poniatowej chyba nie ma osoby, która by nie znała Jadwigi Kustry. Znali ją wszyscy, bo działała na wielu płaszczyznach.

Jadwiga Kustra urodziła się na Roztoczu, ale całe swoje życie związała z Poniatową. Była wieloletnim nauczycielem Szkoły Podstawowej w Poniatowej, a w latach 1993 - 2000 jej wicedyrektorem. Wielokrotnie nagradzana za wkład w rozwój szkolnictwa. Dzieciom i młodzieży oddana bez reszty, szczególnie tym z rozbitych i patologicznych rodzin, które nie doznały rodzinnego ciepła i miłości.

Miała swój wielki wkład w powstanie w latach 90. w Poniatowej Towarzystwa Wspierania Rodzin, które  prowadziło świetlicę profilaktyczno-wychowawczą. Była jej wieloletnim kierownikiem.

- Od początku działalności świetlicy starała się zapewnić wychowankom opiekę i wychowanie w sytuacjach kryzysowych. Stworzyła warunki do nauki własnej oraz rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Uczyła współpracy i odpowiedzialności za siebie i innych. Była jak druga mama, zawsze pomocna i uśmiechnięta – wspomina zmarłą Rafał Pastwa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Poniatowej.

Jadwiga Kustra działała również w Towarzystwie Przyjaciół Poniatowej i lokalnym samorządzie. Była radną Rady Miejskiej w Poniatowej czterech kadencji - pierwszej, piątej, szóstej i siódmej kadencji. Swoją przygodę samorządową zaczęła w 1990 roku. Pracowała w dwóch komisjach stałych - budżetu i finansów oraz kultury, oświaty i wychowania. W latach 2010 – 2014 pełniła funkcję przewodniczącej rady.

Jej nagłe odejście zasmuciło wielu. Była burmistrz przyznaje, że społeczność Poniatowej poniosła ogromną stratę.

"Dla mnie społecznik z krwi i kości, taki z pracą u podstaw bez tytułów i medali. Większość z nas znała Jadzię jako drobną istotę o ogromnej sile, zapale, chęciach i zwielokrotnioną energią do działania zawsze i wszędzie" – podkreśla Lilla Stefanek, była burmistrz Poniatowej. 

Kondolencje rodzinie złożyły również obecne władze miasta.

"Trudny to czas, kiedy Osoba o tak wielkim sercu, przedkładająca dobro innych nad własne potrzeby, poświęcająca swój czas na wsparcie najmłodszych, nagle i niespodziewanie odchodzi. Pozostaje pustka i żal z którym trudno się pogodzić" – żegna zmarłą burmistrz Paweł Karczmarczyk.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony czwartek. Jadwiga Kustra spoczęła na cmentarzu komunalnym w Poniatowej. W ostatniej drodze towarzyszyła jej najbliższa rodzina, znajomi, przyjaciele i ci, którym na co dzień niosła otuchę i pomoc.

- Jadziu, nasze kwiaty zwiędną. Znicze wypalą się i zgasną. Ale dobro i piękno Twojej duszy, która nas dzisiaj przenika, pozostanie w nas na zawsze – żegnał zmarła dyrektor Pastwa.

 

Więcej informacji z powiatu znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy