reklama
reklama

Prezes SONI o przeniesieniu siedziby do budynku gimnazjum w Chodlu: Ta propozycja nie urządza nas

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AC

Prezes SONI o przeniesieniu siedziby do budynku gimnazjum w Chodlu: Ta propozycja nie urządza nas - Zdjęcie główne

Tadeusz Burek, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej | foto AC

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskieStowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej planuje zmienić swoją siedzibę. Z Poniatowej chce przenieść się do Chodla. Ale pod uwagę bierze tylko jedną lokalizację. Żadnej innej.
reklama

Władze stowarzyszenia, które niesie pomoc niepełnosprawnym mieszkańcom całego powiatu przyznają, że przeprowadzka to jedyna okazja na poprawę warunków lokalowych i rozwój. Ale pod uwagę biorą tylko i wyłącznie należący do powiatu budynek Zespołu Szkół w Chodlu. Budynek gimnazjum, proponowany na zamianę przez władze gminy Chodel, odpada.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

- Nie bierzemy pod uwagę przenosin do budynku gimnazjum, gdyż ta propozycja w tej chwili nie urządza nas – mówi Tadeusz Burek, prezes stowarzyszenia.

reklama

I to z kilku powodów. Jednym z nich są względy finansowe. Organizacja poniosła już koszty związane z opracowaniem projektu na budowę windy w nowej siedzibie w Chodlu.

- Pieniądze wydane na opracowanie tego projektu poszłyby tym sposobem w błoto. A to są dwa miesiące starań. Kto nam te środki zwróci? – pyta retorycznie.

 

Do budynku ZS w Chodlu przenieść miałoby się samo stowarzyszeniE, a także prowadzony przez nie Środowiskowy Ośrodek Wsparcia „Pinokio” i Poradnia Rewalidacyjna. Obecnie wszystkie zlokalizowane są w biurowcu przy ul. Młodzieżowej. Do dyspozycji niepełnosprawnych jest około 1000 m2 powierzchni. W Chodlu mieliby drugie tyle.

reklama

 

Jak przyznaje prezes Burek, budynek ZS stwarza im możliwości rozwoju, jakich nie mają w Poniatowej. I są w stanie zagospodarować go w całości.

- W Poniatowej jest ciasno i nie ma żadnej perspektywy rozwoju. Nie ma terenu wokół budynku, który moglibyśmy wykorzystać. Wszystkie zajęcia muszą odbywać się w budynku – podkreśla.    

- Natomiast budynek ZS, może nie od pierwszego dnia, ale moglibyśmy wykorzystać m.in. na opiekę wytchnieniową oraz uruchomienie mieszkań chronionych – dodaje.   

reklama

 

Na dostosowanie budynku ZS w Chodlu do potrzeb osób niepełnosprawnych władze powiatu przeznaczyły w tym roku 250 tys.zł.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama