reklama
reklama

Powiat opolski: O ten certyfikat starali się od pięciu lat. Nasz szpital otrzymał akredytację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ACH

Powiat opolski: O ten certyfikat starali się od pięciu lat. Nasz szpital otrzymał akredytację - Zdjęcie główne

Szpital w Poniatowej/zdjęcie ilustracyjne | foto ACH

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskiePacjenci mogą liczyć na opiekę medyczną na najwyższym poziomie, a sam szpital na wyższy kontrakt z Narodowego Fundusz Zdrowia.
reklama

Powiatowe Centrum Zdrowia otrzymało akredytację. Jest to certyfikat potwierdzający, że placówka spełnia określone normy i standardy dotyczące jakości udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej.

 

Przyznaje go na trzy lata niezależna organizacja akredytacyjna, Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.

Szpital i obowiązujące w nim procedury oceniała czteroosobowa komisja, która przez trzy dni wizytowała placówkę. Zaglądała w każdy kąt, przeglądała dokumenty i przepytywała personel.

 

- Łączna ocena poziomu spełnienia standardów dla spółki wyniosła 82 proc. Warto dodać, że nasze laboratorium i diagnostyka obrazowa wypadły podczas oceny najlepiej, uzyskując 100 proc. – mówi Agnieszka Merwa, wiceprezes spółki Powiatowe Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim.

reklama

 

Do akredytacji spółka podchodziła trzykrotnie. Powiodło się dopiero teraz. Choć łatwo nie było, bo szpital musiał spełnić 223 standardy akredytacyjne z 15 zakresów prowadzonej działalności.

- Najtrudniejszym wymogiem do spełnienia było dostosowanie obiektów szpitalnych do obowiązujących standardów oraz dostosowanie systemów informatycznych, co wynikało z ograniczonych możliwości finansowych szpitala – przyznaje wiceprezes Merwa.

 

Z posiadania akredytacji płyną korzyści. Dla spółki i pacjentów. PCZ może liczyć na wyższy kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia. Z kolei pacjenci na w pełni profesjonalny personel, nowoczesne wyposażenie i opiekę na najwyższym poziomie.

- Uzyskanie akredytacji będzie skutkować wzrostem wartości świadczeń w ramach tzw. ryczałtu sieciowego w wysokości 1,5 proc. W skali roku da nam to dodatkowo około 700 tys. zł – wylicza Damian Miechowicz, prezes spółki. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo