Reklama

Reklama

Powiat opolski. Jak nasze licea wypadły na tle województwa

Opublikowano: czw, 13 sty 2022 07:00
Autor:

Powiat opolski. Jak nasze licea wypadły na tle województwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie "Perspektywy" już po raz 24 przygotowały Ranking Liceów i Techników. Na których miejscach uplasowały się szkoły średnie z naszego powiatu?

Reklama

W Rankingu znalazły się dwa ogólniaki z powiatu opolskiego - Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Opolu Lub. oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego w Poniatowej. Licea były klasyfikowane tylko w Rankingu Wojewódzkim.

I tak opolskie liceum znalazło się na... ostatnim, 68. miejscu w województwie, co jest i tak sukcesem, bo w latach 2019 i 2020 wcale nie było uwzględniane. Wynik szkoły w odniesieniu do średniej krajowej (WSK) wyniósł 25.37. 

LO z Poniatowej okazało się nieco lepsze i zajęło 62 pozycję w województwie lubelskim z WSK na poziomie 27.96. Jest to siódme miejsce od końca... Jest to miejsce niższe niż w latach poprzednich. Przypomnijmy - w roku 2019 poniatowskie liceum było na miejscu 47., w 2020 r. na 51., a w 2021 r. - na 56. Widać więc wyraźną tendencję spadkową...

Ocenie podlegały tylko szkoły dla młodzieży (szkoły specjalne i dla dorosłych nie były brane pod uwagę), w których w maju zeszłego roku maturę na arkuszach standardowych zdawało minimum 12 maturzystów, którzy egzamin zdawali po raz pierwszy. 

Jakie kryteria brano pod uwagę przy tworzeniu Rankingu? Przede wszystkim sukcesy szkół w olimpiadach (25 proc.), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.) i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Ranking opiera się na danych pozyskanych z zewnętrznych źródeł oceny szkół. Należą do nich protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia OKE (Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych) dotyczące wyników matur, a także dane Systemu Informacji Oświatowej. Dlatego też nie wszystkie szkoły zostały ujęte, tylko te, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. 

Pierwsze miejsce w woj. lubelskim (i zarazem 31. w kraju) zajęło LO im. S. Staszica w Lublinie, a najlepszym liceum w Polsce jest XIV LO im. S. Staszica w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.