Zacięta walka o końcowy triumf. Karczmiska Liga Szachowa rozstrzygnięta

Autor: | Zdjęcie: Archiwum Roberta Błaziaka

Zacięta walka o końcowy triumf. Karczmiska Liga Szachowa rozstrzygnięta - Zdjęcie główne

Ogółem w tym sezonie KLS sklasyfikowano 41 szachistek i szachistów. Kolejny sezon startuje jesienią | foto Archiwum Roberta Błaziaka

SportLeszek Jagłowski wygrał, a Kacper Tuźnik był drugi w ostatnim turnieju z cyklu Karczmiskiej Ligi Szachowej w tym sezonie. Obaj zdobyli tyle samo punktów w klasyfikacji ogólnej w kategorii OPEN. O triumfie decydowała większa liczba wyższych miejsc w poszczególnych zawodach.

W ósmym, a jednocześnie ostatnim turnieju tego sezonu KLS, rozegranym 8 czerwca w Gminnej Bibliotece i Domu Kultury w Karczmiskach, pierwsze miejsce w kategorii OPEN zajął Leszek Jagłowski z Lipska. Drugi był Kacper Tuźnik z Kazimierza Dolnego. Tak samo wygląda klasyfikacja końcowa sezonu KLS, choć obaj szachiści zdobyli tyle samo punktów.

W przypadku równej ilości punktów o kolejności według regulaminu decyduje większa liczba wyższych miejsc w poszczególnych zawodach. Podobna sytuacja miała miejsce w klasyfikacji kobiet, w której Dorota Kopeć-Łukasiewicz z miejscowości Gołąb uplasowała się przed Barbarą Woś z Wąwolnicy.

Wśród juniorów do lat 15 triumfował Dawid Hubal z Opola Lubelskiego, w kategorii juniorów do lat 12 najlepsza była Zuzanna Kosik z Karczmisk, a w najmłodszej grupie - juniorów do lat 10 - pierwsze miejsce zajął Nataniel Wyroślak z Poniatowej.

Ogółem w tym sezonie KLS sklasyfikowano 41 szachistek i szachistów. Kolejny sezon startuje jesienią.