Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Stal Poniatowa - Górnik II Łęczna. Pokonali czwartoligowca i awansowali do finału Pucharu Polski - Zdjęcie główne

W decydującym spotkaniu ekipa Kamila Witkowskiego zagra z trzecioligową Avią Świdnik | foto DSM/Archiwum

Sport Podopieczni trenera Kamila Witkowskiego pokonali w środę na swoim boisku czwartoligowego Górnika II Łęczna i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu LZPN.

Żółto-niebiescy, którzy na co dzień rywalizują w KEEZA Lubelskiej Klasie Okręgowej, wygrali w tym sezonie wszystkie spotkania, zarówno w lidze, jak i w Pucharze Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W środę czekało ich trudne zadanie, bo rywalem poniatowian były czwartoligowe rezerwy Górnika Łęczna.

"Stalówka" uporała się i z tym rywalem. W 67. minucie pierwszego gola strzelił Konrad Gąsiorowski, pięć minut później na 2:0 podwyższył Paweł Pikuła, czym ustalił wynik spotkania.

Zwycięstwo dało Stali awans do finału Pucharu Polski na szczeblu LZPN. W decydującym spotkaniu ekipa Kamila Witkowskiego zagra z trzecioligową Avią Świdnik, która w drugim półfinale pokonała 1:0 czwartoligowy Granit Bychawa.

Stal Poniatowa - Górnik II Łęczna 2:0 (0:0)

Bramki: Gąsiorowski 67', Pikuła 72'.

Stal: Tomczyk - Hurenko, Węgorowski (56' Radziejewski), Pyda I, Pikuła, Kucharczyk, Szczawiński (54' Filipczuk), Żyszkiewicz (62' Stalęga), Parada (54' Kaczmarek), Poleszak, Gąsiorowski.

Żółte kartki Stali: Węgorowski, Stalęga.