Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Janowianka Janów Lub. - Stal Poniatowa. "Stalówka" wygrywa, lideruje i odjeżdża rywalom - Zdjęcie główne

Hubert Poleszak (na zdj.) wpisał się w niedzielę na listę strzelców, ale w doliczonym czasie gry musiał zejść z boiska z czerwoną kartką | foto DSM/Archiwum

Sport Poniatowianie odnieśli w niedzielę arcyważne zwycięstwo w Janowie Lubelskim, gdzie pokonali 3:0 Janowiankę. Dzięki temu umocnili się na pozycji lidera KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej, powiększając przewagę nad rywalami.

To był absolutny hit ósmej kolejki KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej. Wicelider - Janowianka - podejmowała lidera, czyli "Stalówkę". Było to starcie dwóch niepokonanych dotąd ekip.

W drużynie z Poniatowej w niedzielę wystąpiło dwóch debiutantów: bramkarz Paweł Dejko, który ostatnio występował w Świdniczance Świdnik Duży oraz środkowy pomocnik Paweł Kaczmarek. Ten drugi to niezwykle doświadczony piłkarz. 36-latek ma w swoim CV 22 występy i jednego gola w Ekstraklasie.

Wzmocniona "Stalówka" rozegrała taki mecz, jakiego oczekiwali od niej kibice. Żółto-niebiescy niedługo po przerwie wyszli na prowadzenie po strzale Piotra Stalęgi. W 70. minucie na 2:0 podwyższył Hubert Poleszak, a siedem minut później gola w debiucie strzelił Kaczmarek.

Chwilę później gospodarze mogli trafić do bramki Stali, ale rzut karny obronił debiutujący Dejko. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ z czerwoną kartką - za dwie żółte - już w doliczonym czasie gry z boiska musiał zejść Poleszak. Nie miało to jednak wpływu na rezultat. Poniatowianie wygrali 3:0, pokazali siłę i rozsiedli się jeszcze wygodniej w fotelu lidera tabeli.

- Zawodnicy widzą, że ich ciężka praca skutkuje. Zwycięstwa są bardziej okazałe, okrzyki w szatni głośniejsze, a na nasze mecze jeździ coraz więcej kibiców. To buduje atmosferę. Funkcjonujemy jednak z meczu na mecz, nie stawiamy poprzeczki zbyt wysoko - podsumowuje Kamil Witkowski, trener Stali Poniatowa.

Janowianka Janów Lub. - Stal Poniatowa 0:3 (0:0)
Bramki: Stalęga 52', Poleszak 70', Kaczmarek 77'.
Stal: Dejko - Pikuła, Pyda II (46' Hurenko), Radziejewski, Tkaczyk - Filipczuk (85' Węgorowski), Poleszak, Murat, Kucharczyk (55' Kaczmarek) - Stalęga (55' Pyda I), Gąsiorowski (77' Żyszkiewicz).
Żółte kartki Stali: Hurenko, Poleszak x2.
Czerwona kartka: Poleszak 90'+1 (za dwie żółte).