Stal Poniatowa - Unia Bełżyce. Lider nie gubi punktów

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Stal Poniatowa - Unia Bełżyce. Lider nie gubi punktów - Zdjęcie główne

Stal w ostatnich trzech spotkaniach strzeliła 17 goli | foto DSM/Archiwum

Sport Zawodnicy Stali Poniatowa odnieśli w niedzielę 13. zwycięstwo w tym sezonie. Żółto-niebiescy wygrali na własnym boisku 4:1 z Unią Bełżyce.

W starciu z Unią Bełżyce już takiego strzelania jak w Kurowie nie było, choć "Stalówka" także i w niedzielnym meczu odniosła pewne zwycięstwo.

Spotkanie zaczęła co prawda fatalnie, bo goście wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie, ale żółto-niebiescy szybko odrobili stratę, a później wyszli na prowadzenie za sprawą trafień Mateusza Filipczuka. 25-latek najpierw dostał podanie za plecy obrońców, minął bramkarza rywali i wpakował piłkę do siatki Unii, potem dobrze opanował piłkę w polu karnym i oddał skuteczny strzał.

Na kolejnego gola Stali trzeba było poczekać niemal godzinę gry. W 68. minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Kaczmarek, który popisał się uderzeniem z woleja. Chwilę później wynik na 4:1 ustalił młodzieżowiec Wiktor Tkaczyk, wpisując się na listę strzelców po uderzeniu z obrębu pola karnego.

- Mecz z Unią zaczęliśmy z kolei bardzo źle, bo szybko straciliśmy gola. Drużyna jednak dobrze zareagowała i odpowiedzieliśmy szybko. Niemniej, zagraliśmy słabą pierwszą połowę. Nie wiem, z czego to wynikało. Może poczuliśmy się zbyt pewnie, chłopcy myśleli, że spotkanie wygra się samo. W drugiej części zdominowaliśmy rywala. Unia nie miała żadnej akcji, przeciwnicy nie wychodzili chyba nawet z piłką z własnej połowy. Jestem zadowolony, zasłużyliśmy na wygraną - podsumowuje Kamil Witkowski, trener Stali Poniatowa.

Stal Poniatowa - Unia Bełżyce 4:1 (2:1)
Bramki: Filipczuk 7`, 12`, Kaczmarek 68`, Tkaczyk 72` - 1`.
Stal: Dejko - Radziejewski (46` Kucharczyk), Hurenko (46` Pyda I), Węgorowski, Bara, Pyda II, Filipczuk, Poleszak, Kaczmarek (73` Żyszkiewicz), Gąsiorowski (64` Stalęga), Murat (68` Tkaczyk).
Żółte kartki Stali: Hurenko, Kucharczyk.