Reklama

Reklama

Praca z językiem obcym w Opolu? Lepsze wynagrodzenia i nie tylko

Opublikowano:
Autor:

Praca z językiem obcym w Opolu? Lepsze wynagrodzenia i nie tylko - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Czy warto uczyć się języków obcych? Oferty pracy z Opola pokazują, że jak najbardziej. Nieznajomość języka obcego zamyka wiele drzwi, także tych do kariery zawodowej. Zobacz, dlaczego warto znać języki obce w Opolu i jak przekłada się to na poszukiwania pracy w tym mieście.

Reklama

Praca w Opolu – jakie języki są najbardziej poszukiwane?

Mogłoby się wydawać, że w związku z silnym napływem imigrantów z Ukrainy to właśnie znajomość tego języka będzie mocno poszukiwana przez pracodawców. Praktyka pokazuje jednak, że nie jest to regułą. Ukraińcy dobrze posługują się językiem polskim, znają też inne języki, dlatego ukraiński owszem, jest poszukiwany, ale nie stoi na pierwszym miejscu. O wiele częściej oferowana jest praca z językiem angielskim lub praca z językiem niemieckim. Osoby znające te języki mogą czuć się uprzywilejowane na opolskim rynku pracy.

Nieco rzadziej pada pytanie o język francuski lub hiszpański, jednak ich znajomość także trzeba uznać za atut.

Czy praca z językiem obcym jest lepiej opłacana?

Absolutnie tak. Przeglądając oferty pracy z językiem obcym w Opolu, można wyraźnie zauważyć, że widełki płacowe ustawione są zdecydowanie wyżej, nawet jeśli chodzi o dość popularne i raczej masowe zawody – budowlaniec, kierowca, pielęgniarka, sprzedawca. Nikt nie proponuje najniższej krajowej, co często ma miejsce przy ogłoszeniach, w których znajomość języka nie jest wymagana.

Tym bardziej warto podszlifować język obcy, jeśli chce się pracować na stanowisku średniego lub wysokiego szczebla menedżerskiego. Tu język obcy jest nie tyle mile widziany, co wręcz obowiązkowy. Można powiedzieć, że jego brak będzie kluczowym problemem przy ubieganiu się o pracę na wybranym stanowisku.

W Opolu znajdziesz pracę w serwisie Gowork.pl, zarówno z językiem obcym, jak i bez.

W tych zawodach na pewno przyda się znajomość języka obcego

Kierowca międzynarodowy

Położenie Opola stosunkowo blisko granicy czeskiej i nieco tylko dalej niemieckiej czyni go ważnym punktem tranzytowym na transportowej mapie Polski. Przez Opole przebiegają ważne drogi krajowe, a firmy logistyczne chętnie zakładają tu swoje siedziby. Wiele z nich obsługuje rynki międzynarodowe, dlatego tak dużo jest w Opolu ofert pracy dla kierowców z językiem angielskim lub niemieckim. Ich znajomość bardzo ułatwia znalezienie pracy i wynegocjowanie lepszych warunków płacowych.

Sprzedawca w sklepie spożywczym

Najczęściej mowa o sklepach dyskontowych i marketach, których w Opolu jest całkiem sporo. Nieznajomość języków obcych nie jest barierą dla zatrudnienia w zawodzie sprzedawcy, ale to właśnie znajomość języków ułatwia awans na stanowisko kierownika sklepu, a w przyszłości regionu. Można śmiało powiedzieć, że dla osób znających języki obce kariera zawodowa w branży handlowej stoi otworem. Nieznajomość tych języków oznacza stabilną pracę na stanowisku sprzedawcy bez możliwości awansu.

Doradca klienta

Doradca klienta w firmie międzynarodowej bez znajomości języków obcych nie ma czego szukać. Na pewno nie wysokich zarobków. Tu język obcy jest nie tyle obligatoryjny, co konieczny. Natomiast jego znajomość oznacza możliwość rozwoju i awansu, co zawsze przekłada się na wyższe zarobki. W firmach międzynarodowych mogą one wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych brutto, więc na pewno warto podszlifować język obcy.

Oczywiście praca w Opolu w charakterze doradcy klienta wymaga nie tylko języka obcego. Ważne są też inne cechy, np. wykształcenie psychologiczne, socjologiczne lub handlowe oraz szereg tzw. kompetencji miękkich.

 

Pracownik branży IT

Branża IT to jedna z tych, w których wymagania są relatywnie niewysokie i bardziej od wykształcenia liczą się faktyczne umiejętności. Jednocześnie to jedna z tych, w których można naprawdę dużo zarobić, ale tylko pod warunkiem dobrej znajomości języka obcego, najlepiej angielskiego. Skąd ten paradoks? Bo to właśnie w tym języku tworzona jest wszelka dokumentacja programistyczna. Bez jego znajomości rozwój zawodowy będzie stał pod dużym znakiem zapytania.

Praca biurowa z językiem obcym

Praca biurowa to kolejne bardzo szerokie pojęcie. Niegdyś kojarzona była z tzw. przekładaniem papierów. Dziś praca biurowa w mieście Opole oznacza szereg wyzwań logistycznych i konieczność znajomości wielu tematów, począwszy od umiejętności obsługi specjalistycznych programów komputerowych, skończywszy na znajomości przepisów prawnych i podatkowych.

Kim jest pracownik biurowy? Może być pomocnikiem głównej księgowej, pracować w charakterze asystenta, sekretarza, osoby prowadzącej biuro i czuwającej nad obiegiem dokumentów kadrowych itp.

Bardzo popularne, nie tylko w Opolu, są oferty pracy zdalnej z językiem angielskim dla pracowników biurowych. Taka oferta to prawdziwa gratka – nierzadko oznacza nienormowany czas pracy a przy tym bardzo godziwe wynagrodzenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy