Reklama

Reklama

Śmierć ucznia z Kazachstanu w Kluczkowicach. Niższy wyrok dla myśliwego

Opublikowano:
Autor:

Śmierć ucznia z Kazachstanu w Kluczkowicach. Niższy wyrok dla myśliwego - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Dziś Sąd Apelacyjny w Lublinie ogłosił wyrok w sprawie śmiertelnego postrzelenia ucznia z Kazachstanu. Ostateczna kara to cztery lata i 9 miesięcy więzienia.

Reklama

Prokurator domagał się zmiany wyroku, a konkretnie uznania Dariusza Ch. za winnego zabójstwa i wymierzenia mu za to 15 lat pozbawienia wolności oraz zobowiązania Marcina B., byłego kościelnego, który brał udział w zdarzeniu, do zapłacenia 20 tys. zł nawiązki na rzecz babci ucznia.

 

Obrońca Dariusza Ch. zaapelował o łagodniejszy wyrok. Zmniejszenia kary z sześciu lat do półtora roku pozbawienia wolności oraz uniewinnienia swojego klienta od zarzutu nieudzielenia pomocy

Z kolei pełnomocniczka babci Imanaliego, która w procesie pełni rolę oskarżyciela posiłkowego, w swojej apelacji domagała się uchylenia wyroku. Oczekiwała również zasądzenia od Dariusza Ch. 400 tys. zł na rzecz babci zastrzelonego chłopca, jak również zaostrzenia kary dla Marcina B. do dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu i zasądzenia 50 tys. zł od niego dla babci ucznia.

 

Przypomnijmy. Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że 53-latek jest winny, ale nie zabójstwa, a nieumyślnego spowodowania śmierci. Były policjant został też skazany za nieudzielenie pomocy postrzelonemu nastolatkowi. Sąd wymierzył mu łączna karę sześciu lat pozbawienia wolności oraz 25 tys. zł nawiązki dla babci Imanalego, będącej jego prawną opiekunką. Z tym wyrokiem nie zgodziła się żadna ze stron.

Do tragedii doszło 1 listopada 2020 roku w Kluczkowicach, w sadzie obok internatu, z którego chłopiec wymknął się wieczorem wraz z dwoma kolegami.

 

 

Sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok dotyczący śmiertelnego postrzelenia ucznia uznając że to było nieumyślne spowodowanie śmierci. Za sam ten czyn Sąd Okręgowy skazał mężczyznę na 4 lata i 9 miesięcy więzienia i taka kara została zaakceptowana przez sąd odwoławczy.

SA w Lublinie uchylił wyrok w części dotyczącej nieudzielnienia pomocy i co za tym idzie karę łączną. Oznacza to, że proces zakończył się wymierzeniem myśliwemu kary 4 lata i 9 miesiecy więzienia.

Sąd zdecydował, że mężczyzna ma zapłacić wyższą (100 tys. zł) nawiązkę na rzecz babki ucznia.

 

Więcej w wydaniu wtorkowym Wspólnoty Opolskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy