Starosta przyznaje, że plany są bardzo ambitne.
- Przez lata usługi zdrowotne były wyprowadzane z Opola. Dzisiaj podejmujemy niełatwe zadanie budowy pawilonu o powierzchni półtora tysiąca metrów kwadratowych, dwukondygnacyjnego na ponad 70 łóżek – przyznał na sesji Dariusz Piotrowski, starosta opolski.
Pawilon powstanie w miejscu istniejącej portierni i parkingu, tu, gdzie jeszcze w latach 50. ubiegłego stulecia istniała oficyna. Dziś po niej nie ma śladu, bo z czasem została rozebrana. Ale teraz ma zostać odtworzona, ale - jak podkreślają władze powiatu - w większym zakresie.
Nowy pawilon połączony zostanie z istniejącym budynkiem, w którym mieści się oddział paliatywny i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy łącznikiem. Oba tworzyć docelowo mają Wojewódzkie Centrum Opieki nad osobami starszymi. Znajdzie się w nim łącznie sto łóżek dla osób przewlekle chorych.
W kierunku rozwoju liczby łóżek długoterminowych chcą iść władze spółki. To strategia na najbliższe lata.
- W województwie lubelskim zapotrzebowanie na świadczenie usług medycznych z zakresu opieki długoterminowej jest bardzo duże. Nie musimy się więc obawiać o to, że nie będzie miał kto tam przebywać – stwierdził Gabriel Maj, prezes PCZ w Opolu Lubelskim.
Zapowiadał jednocześnie, że będzie dążył, aby połowa łóżek finansowana była przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a druga komercyjnie, czyli przez pacjentów.
Inwestycja finansowana będzie ze środków rządowych. Na rozbudowę szpitala powiat opolski pozyskał siedem mln złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowe trzy miliony dostał na wyposażenie. Przetarg ogłoszony ma zostać na przełomie września i października.
- Myślimy, że pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Planowany czas zakończenia ich to 2023 rok – podaje starosta.
Więcej informacji z powiatu znajdziesz TUTAJ.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.