Reklama

Reklama

Więcej starszych osób znajdzie u nas opiekę medyczną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ac

Więcej starszych osób znajdzie u nas opiekę medyczną - Zdjęcie główne

Nowy pawilon powstanie w miejscu istniejącej portierni i parkingu, tu, gdzie jeszcze w latach 50. ubiegłego stulecia istniała oficyna. Dziś po niej nie ma śladu | foto ac

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie W Opolu Lubelskim powstanie 70 dodatkowych łóżek dla najciężej chorych. Jest szansa, że jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Reklama

Starosta przyznaje, że plany są bardzo ambitne.

- Przez lata usługi zdrowotne były wyprowadzane z Opola. Dzisiaj podejmujemy niełatwe zadanie budowy pawilonu o powierzchni półtora tysiąca metrów kwadratowych, dwukondygnacyjnego na ponad 70 łóżek – przyznał na sesji Dariusz Piotrowski, starosta opolski.

Pawilon powstanie w miejscu istniejącej portierni i parkingu, tu, gdzie jeszcze w latach 50. ubiegłego stulecia istniała oficyna. Dziś po niej nie ma śladu, bo z czasem została rozebrana. Ale teraz ma zostać odtworzona, ale - jak podkreślają władze powiatu - w większym zakresie.

Nowy pawilon połączony zostanie z istniejącym budynkiem, w którym mieści się oddział paliatywny i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy łącznikiem. Oba tworzyć docelowo mają Wojewódzkie Centrum Opieki nad osobami starszymi. Znajdzie się w nim łącznie sto łóżek dla osób przewlekle chorych.

W kierunku rozwoju liczby łóżek długoterminowych chcą iść władze spółki. To strategia na najbliższe lata.

- W województwie lubelskim zapotrzebowanie na świadczenie usług medycznych z zakresu opieki długoterminowej jest bardzo duże. Nie musimy się więc obawiać o to, że nie będzie miał kto tam przebywać – stwierdził Gabriel Maj, prezes PCZ w Opolu Lubelskim.

Zapowiadał jednocześnie, że będzie dążył, aby połowa łóżek finansowana była przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a druga komercyjnie, czyli przez pacjentów.

Inwestycja finansowana będzie ze środków rządowych.  Na rozbudowę szpitala powiat opolski pozyskał siedem mln złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowe trzy miliony dostał na wyposażenie. Przetarg ogłoszony ma zostać na przełomie września i października.

- Myślimy, że pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Planowany czas zakończenia ich to 2023 rok – podaje starosta.

 

Więcej informacji z powiatu znajdziesz TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy