reklama
reklama

Szkoły w gminie Łaziska przeszły na e-dziennik. Wójt: Czasy tego wymagają

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ac

Szkoły w gminie Łaziska przeszły na e-dziennik. Wójt: Czasy tego wymagają - Zdjęcie główne

Karol Grzęda, wójt gminy Łaziska: Czasy tego wymagają | foto ac

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Papierowy odszedł do lamusa. Podstawą stał się elektroniczny. Wszystkie szkoły podstawowe w gminie Łaziska przeszły na wyższy stopień rozwoju. W gminie Chodel zaczynają...
reklama

Od września nauczyciele pracujący w Łaziskach, Kamieniu, Braciejowicach i Kopaninie Kamieńskiej korzystają z elektronicznego dziennika lekcyjnego. Zgodę na jego wdrożenie wydały władze gminy.

- Niektóre nasze szkoły posługiwały się dziennikiem podwójnym, papierowym i elektronicznym. Od września posługują się tylko i wyłącznie dziennikiem elektronicznym – mówi Karol Grzęda, wójt gminy Łaziska.

Jak przyznaje, decyzja podjęta została wspólnie z dyrektorami placówek oświatowych. Obie strony doszły do wniosku, że obecne czasy wymagają już tego, aby z e-dziennika zacząć korzystać na co dzień.

- To też ułatwienie dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Elektroniczny dziennik na pewno będzie wpływał pozytywnie na proces kształcenia i efekty – uważa wójt.

W przypadku Szkoły Podstawowej w Kępie Piotrawińskiej e-dziennik prowadzony jest również dla zajęć pozalekcyjnych - zajęcia specjalistyczne, indywidualne nauczanie, świetlica, pedagog. W pozostałych placówkach zajęcia pozalekcyjne prowadzone są w dzienniku tradycyjnym. Koszt zakupu dziennika dla jednej placówki to 1200 zł. Do tego doliczyć trzeba roczną licencję, która kosztuje około 1400 zł.

Z duchem czasu poszła też podstawówka w Chodlu. Szkoła do tej pory nie korzystała z e-dziennika. W Chodlu pojawiły się za to głosy, że to wina wójta, bo nie chce dać pieniędzy na zakup wymaganego oprogramowania i licencji. Wójt zaprzecza. Zapewnia, że wielokrotnie napominał dyrektorów, żeby zajęli się tą sprawą i korzystali z tego e-dziennika. Środowisko nauczycielskie było jednak sceptycznie nastawione.

- Dziennik elektroniczny był w szkole w Ratoszynie. Zakupiony został w  ramach projektu, aczkolwiek nigdy nie był wdrażany. Dopiero po moich naciskach zaczęli korzystać z tego dziennika – wspomina Przemysław Kowalski, wójt gminy Chodel.

Teraz korzystać z niego będzie również Szkoła Podstawowa w Chodlu. Elektroniczny dziennik zakupiony został przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Aktualnie trwa wprowadzanie danych dotyczących dzieci.

 

Więcej informacji z powiatu znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama