reklama

Strażackie wybory w Wilkowie. Druhowie wybrali zarząd na nową kadencję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Strażackie wybory w Wilkowie. Druhowie wybrali zarząd na nową kadencję - Zdjęcie główne
Autor: UG w Wilkowie

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje opolskieOchotnicze Straże Pożarne z gminy Wilków mają nowy zarząd. Podczas Zjazdu Oddziału Gminnego ZOSP RP druhowie podsumowali pięć lat działalności, udzielili absolutorium ustępującym władzom i wybrali osoby, które przez kolejną kadencję będą kierować strażackimi strukturami w gminie.
reklama

Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odbył się 19 czerwca w strażnicy OSP w Wólce Polanowskiej. Spotkanie było okazją do podsumowania działań prowadzonych w latach 2021–2026 oraz wyznaczenia kierunków rozwoju ochrony przeciwpożarowej na najbliższe pięć lat.

Obrady otworzył prezes ustępującego zarządu dh Daniel Kuś, witając delegatów, druhów oraz zaproszonych gości. W trakcie zjazdu przedstawiono sprawozdania z działalności operacyjnej, finansowej i organizacyjnej. Podkreślano zaangażowanie strażaków ochotników, którzy każdego roku uczestniczą nie tylko w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale także wspierają organizację wydarzeń społecznych, edukacyjnych i patriotycznych na terenie gminy.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej delegaci jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi.

reklama

Najważniejszym punktem obrad były wybory nowych władz Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wilkowie. Funkcję prezesa ponownie powierzono druhowi Danielowi Kusiowi. W skład prezydium nowego zarządu weszli również: wiceprezes dh Sławomir Rybak, komendant gminny dh Rafał Dobraczyński, sekretarz dh Albert Piłat oraz skarbnik dh Marcin Charchuła.

Wybrano także członków zarządu, nową Komisję Rewizyjną oraz delegatów reprezentujących gminę Wilków w strukturach powiatowych ZOSP RP.

Podsumowując zjazd, wójt gminy Wilków Daniel Kuś podziękował strażakom za dotychczasową pracę i zaangażowanie.

- Służba w Ochotniczej Straży Pożarnej to nie tylko pasja, ale przede wszystkim odpowiedzialność za drugiego człowieka. Dziękuję dotychczasowym władzom za wzorowe prowadzenie oddziału, a nowemu zarządowi życzę niesłabnącej energii, bezpiecznych powrotów z akcji oraz sukcesów w pozyskiwaniu nowego sprzętu i rozwoju naszych jednostek - podkreślił.

reklama

Nowo wybrane władze będą kierować działalnością strażackich struktur w gminie Wilków do 2031 roku. Przed nimi kolejne wyzwania związane z rozwojem jednostek OSP, szkoleniem druhów oraz dalszym wzmacnianiem bezpieczeństwa mieszkańców.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo