Reklama

Reklama

Powiat Opolski: Idzie zima. Co z drogami? (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie już się do niej przygotował. Pracownicy stoją już na straży przejezdności naszych dróg, zwalczania zimowej śliskości i minimalizowania utrudnień. Wszystko to dla naszego bezpieczeństwa.

Reklama

Przypominamy standardy utrzymania dróg wojewódzkich zaakceptowane przez Zarząd Województwa Lubelskiego.


STANDARD II obejmuje 14,8 km dróg wojewódzkich, będą one posypywane czystymi środkami chemicznymi.
STANDARD III obejmuje 1153,5 km dróg, będą one zimą posypywane 40-procentową lub czystymi środkami chemicznymi (w zależności od stopnia natężenia ruchu).
STANDARD IV obejmuje w tym sezonie 1084,1 km dróg wojewódzkich, które utrzymywane będą w taki sam sposób jak te ze STANDARDU III.
STANDARD V obejmuje natomiast 133,9 km dróg, które posypywane będą mieszankami piaskowo-solnymi i czystymi materiałami uszorstniającymi.
Chodniki i ścieżki rowerowe o łącznej długości 534,2 km przewidziane są do interwencyjnego odśnieżania.

Sprzęt, jaki wykorzystany będzie do "akcji zima" to m.in. sprzęt pozyskany przez ZDW z przetargów – 76 piaskarek i solarek. Pomocniczo na drogi wyjedzie: 40 sztuk pługów średnich, 11 sztuk pługów ciężkich, 6 sztuk pługów lekkich, 14 sztuk równiarek i 18 sztuk ładowarek.

ZDW do utrzymania zimowego będzie wykorzystywał też własny sprzęt: 9 odśnieżarek wirnikowych oraz ten, który został pozyskany ostatnio - 6 ciągników o mocy 130 km z pługami lemieszowymi, 15 małych ciągników do odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej na chodnikach i ścieżkach rowerowych oraz zakupiony dzięki funduszom europejskim specjalistyczny pojazd UNIMOG.

CZYTAJ TAKŻE: Powiat opolski: Jak sytuacja pogodowa (ZDJĘCIA)

W magazynach czeka już około 10 000 Mg soli drogowej do samodzielnego stosowania, 14 000 Mg mieszanki piaskowo-solnej i 1450 Mg materiałów uszorstniających.

Ustawiono już ponad 168 km zasłon przeciwśnieżnych tam, gdzie zawiewa szczególnie.


- Apelujemy do kierowców, szczególnie pojazdów ciężarowych, aby przed wyruszeniem w trasę sprawdzili stan techniczny swoich pojazdów, byli zaopatrzeni w linki holownicze i łańcuchy na koła, które w trudnych warunkach zimowych mogą okazać się niezbędne - mówi Kamil Jakubowski z ZDW.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy