Reklama

Reklama

Opole Lubelskie: Drogowcy wrócili do pracy (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Jesienią prace miały być zakończone, ale przez jakiś czas inwestycja stała w miejscu. Firma odpowiedzialna za przebudowę trzech ulic w Opolu Lubelskim chciała więcej pieniędzy za swoją pracę. Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo na niedokończonych drogach, ale negocjacje między firmą a Starostwem Powiatowym w Opolu Lubelskim przebiegły pomyślnie.

Reklama

Dlaczego roboty zostały przerwane?

- Dostaliśmy pismo od wykonawcy o podwyższenie umowy wynagrodzenia o 1 230 918,20 zł brutto. W swoim piśmie inwestor powołuje się na takie czynniki jak wybuch wojny na Ukrainie, skutki wychodzenia gospodarki z epidemii COVID-19 oraz na wysoką infrakcją - mówił Michał Kramek, członek zarządu powiatu.
Na ul. Podzamcze, Parkowej i Al. 600-lecia wykonano jak dotąd roboty brukarskie, 100 procent zaplanowanych -  powstały nowe chodniki. Na ulicy Parkowej wykonane zostały poszerzenia i pogłębione zostały rowy, a na ulicy Podzamcze również zrealizowano prace brukarskie. Następnym etapem miały być prace związane z położeniem nowego asfaltu na jezdni. Jednak na razie na to się nie zanosi. Wstępnie prace miały potrwać do końca października br., teraz wszystko zależy od porozumienia między Powiatem Opolskim a firmą IGORD.
 

Mieszkańcy są rozczarowani i rozgoryczeni. Na remont ulic czekali już od około 20 lat.
- Nigdy się nie doczekamy, dobrze, że blisko po części do auta - komentowała pani Marzena, jedna z mieszkanek osiedla w okolicy Al. 600-lecia. - Na początku tak pięknie to wyglądało, praca wre, ruch, koparki, sprzęt - miód malina. I nagle czar prysł... Cisza, spokój, Al. 600-lecia została zapomniana. Czas jeździć po nowych chodnikach - dodawała.
 
- Pracy zostało na około miesiąc, w wolnym tempie. Jeśli rozmowy pójdą pomyślnie, to spokojnie zakończymy przebudowę w zaplanowanym terminie - mówił Jerzy Podgórski, właściciel przedsiębiorstwa IGORD z Lublina.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy