Który to już będzie Jarmark Opolski?
- W tym roku spotkamy się na Jarmarku Opolskim po raz 23. Pierwszy Jarmark został zorganizowany w 2000 roku i była to nowa, bogatsza forma obchodów Dni Opola, które odbywały się w poprzednich latach. Impreza jest cykliczna i odbywa się co roku, z wyjątkiem lat 2011 i 2020, kiedy została odwołana ze względu na powódź i pandemię.
Impreza jest dwudniowa. Niedziela upłynie pod znakiem koncertów. Kto w tym roku wystąpi oprócz Kasi Kowalskiej?
- Oprócz finałowego koncertu gwiazdy wieczoru – Kasi Kowalskiej, na dużej scenie w Parku Miejskim wystąpią także młode, wschodzące dopiero gwiazdy sceny rozrywkowej. Najpierw zaprezentuje się Matlane, a bezpośrednią przed Kasią Kowalską wystąpi Dominika Wiejak. To młodzi, uzdolnieni artyści, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w branży muzycznej, ale mają już spore osiągnięcia i kilka rozpoznawalnych singli na koncie. Tradycyjnie wystąpią też zespoły lokalne i wokaliści doskonalący swój warsztat w Opolskim Centrum Kultury.
Jarmark Opolski wielu kojarzy się także ze smakowitym jedzeniem… Czego w tym roku będzie można spróbować?
- Jednym z głównych punktów programu Jarmarku Opolskiego jest konkurs kulinarny Opolskie Smaki. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy rywalizują o nagrody, przygotowując swoje popisowe dania. Tych dań będzie można oczywiście spróbować, a wśród konkursowych specjałów znajdują się m.in. takie pozycje jak polędwiczka pieczona w soku jabłkowym z puree z zielonego groszku i karmelizowaną marchewką, słynna parzybroda, dzik duszony, gryczak, czy lemieszka z karkówką i boczkową okrasą. Ale to nie wszystkie kulinarne atrakcje. Swoje stoisko z wyrobami z dziczyzny będą mieli przedstawiciele Koła Łowieckiego Bekas, gdzie z całą pewnością także będzie można spróbować wielu pysznych specjałów.
W programie jest również Żukowisko…
- Żukowisko pojawi się na Jarmarku po raz pierwszy i będzie to klasyczny zlot motoryzacyjny, organizowany pod hasłem „Zderzenia pokoleń motoryzacji”. Oznacza to, że w zlocie wezmą udział zarówno auta sprzed kilku dekad, jak i nowsze egzemplarze. Dla najstarszego auta biorącego udział w Żukowisku przewidziana jest specjalna pamiątkowa statuetka.
Będzie też tradycyjny barwny korowód.
- W niedzielę zaczynamy oczywiście mszą świętą w opolskim kościele i barwnym korowodem do Parku Miejskiego. Tradycyjnie w korowodzie zaprezentują się nasze szkoły, ale także jednostki OSP i część samochodów biorących udział w Żukowisku, ale także nasi goście z miast partnerskich z węgierskiej Mikohazy i włoskiego Racalmuto. Będą oni także obecni ze swoimi stoiskami podczas całej imprezy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.