reklama
reklama

Opole Lubelskie: 30 tys.zł na inicjatywy lokalne. Zgłoś swój pomysł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Opole Lubelskie: 30 tys.zł na inicjatywy lokalne. Zgłoś swój pomysł - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Jeśli masz jakiś pomysł, chcesz zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu, chcesz zrobić coś dla społeczności lokalnej? Weź sprawy w swoje ręce, gmina Opole Lubelskie pomoże w ich realizacji.
reklama

W Opolu Lubelskim ruszył nabór wniosków do kolejnej już edycji inicjatyw lokalnych. Gmina przeznaczyła na ten cel to 30 tys.zł. Wnioski można składać do wyczerpania puli środków. 

Najważniejsze jest to, żeby wszystkie działania realizowane z inicjatywy lokalnej były bezpłatne i dostępne dla odbiorców.


Wniosek mogą składać mieszkańcy gminy Opole Lubelskie bezpośrednio (zbierając grupę inicjatywną - minimum 25 osób, które mieszkają na terenie gminy) lub za pośrednictwem organizacji pozarządowych, których siedziby mieszczą się na terenie gminy.

Wkład własny w inicjatywę może być w formie pracy społecznej (trzeba podać ilość zaangażowanych osób, ilość godzin, jakie poświęcą i informację charakterze pracy), wkładu rzeczowego (jakie rzeczy zostaną przekazane albo użyczone) lub finansowego (pieniądze, które wpłacone zostaną na rachunek gminy).

CZYTAJ TAKŻE: Opole Lubelskie: Nie dajcie się nabrać oszustom podszywającym się za pracowników banku

W tym roku stawka godzinowa pracy społecznej wynosi 30,75 zł - taką należy podać we wniosku. Maksymalna kwota, którą gmina dołoży do danej inicjatywy, to 5 tys.zł.

Na jakie zadania można składać wnioski?

-  rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, zwłaszcza budowa, rozbudowa lub remont dróg, kanalizacji i sieci wodociągowej, będących własnością jednostek samorządu terytorialnego, a także budynków oraz obiektów małej architektury;
- działalność charytatywna;
- upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej;
- działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych;
- kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;
- promocja i organizacja wolontariatu;
- edukacja, oświata i wychowanie, nauka, szkolnictwo wyższe;
- wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa;
- ochrony przyrody;
- porządek i bezpieczeństwo publiczne;
- rewitalizacja.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama