Reklama

Reklama

Najzdolniejsi ze stypendiami starosty. Na liście 132 nazwiska

Opublikowano: sob, 23 paź 2021 07:22
Autor: | Zdjęcie: ac

Najzdolniejsi ze stypendiami starosty. Na liście 132 nazwiska - Zdjęcie główne

foto ac

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Nie od dziś o tym wiadomo, że nauka popłaca. I wbrew obiegowym opiniom, nasi uczniowie dowodzą, że w czasach pandemii można osiągać jeszcze lepsze wyniki w nauce.

Reklama

Zarząd powiatu w Opolu Lubelskim przyznał w roku szkolnym 2021/2022 stypendia 132 uczniom. To o prawie 40 więcej niż rok wcześniej.

Kuźnia stypendystów w Poniatowej

I tak największą liczbą stypendystów może pochwalić się Zespół Szkół w Poniatowej, ma ich 54.  W Liceum Ogólnokształcącym w Opolu Lubelskim stypendia otrzymało 48 osób, a w Zespole Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim – 29. Najmniej stypendystów ma najmniejsza szkoła prowadzona przez powiat opolski, czyli Zespół Szkół w Chodlu. Tu stypendium starosty otrzymał tylko jeden uczeń.

Duża liczba stypendystów w czasach pandemii, w których uczyć musieli się zdalnie, może co niektórych zaskakiwać. Wbrew obiegowym opiniom, że nauka zdalna nie służy uczniom, nasi dowodzą, że ucząc się w domach, można osiągać jeszcze lepsze wyniki w nauce.

Wraz ze wzrostem liczby uczniów uprawnionych do przyznania stypendium władze powiatu musiały zwiększyć pulę pieniędzy.

- Na to wychodzi, że uczniowie są coraz pilniejsi i służy im zdalne nauczanie – komentuje Michał Kramek, etatowy członek Zarządu Powiatu w Opolu Lubelskim, który wręczał uczniom stypendia. - Mamy nadzieję, że przyznane stypendia pozwolą naszej uzdolnionej młodzieży rozwijać własne pasje, zdobywać wiedzę, a w efekcie zaowocują wyborem właściwych dróg życiowych - dodaje.

Więcej na ten ten temat przeczytasz w aktualnym numerze Wspólnoty Opolskiej.

Inne informacje z powiatu znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.