Reklama

Reklama

Chodel rozkopany. Kiedy zakończą się prace na Partyzantów, Kościelnej i Nadrzecznej? (ZDJĘCIA)

Opublikowano: czw, 21 paź 2021 12:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Od kilku miesięcy centrum Chodla przypomina wielki plac budowy. Niektórzy mieszkańcy czują się już zmęczeni przeciągającymi się robotami. Dzwonią do nas i pytają, kiedy to się skończy.

Reklama

 

Prowadzone roboty związane są z dwoma inwestycjami, które równolegle realizuje gmina. Jedna dotyczy wymiany sieci wodociągowej, druga przebudowy ulicy Partyzantów.

Ta pierwsza powoli dobiega już końca. Wodociąg został w całości położony na kilometrowym odcinku. Wymienione zostały stare rury azbestowe na ul. Partyzantów, Kościelnej i Nadrzecznej.

- W 50 procentach są już wykonane przyłącza do nowego wodociągu. Wzdłuż ulicy Partyzantów przyłącza wszystkie już są, natomiast nie ma jeszcze przepięć na ul. Kościelnej i Nadrzecznej – informuje Przemysław Kowalski, wójt gminy Chodel.

Aktualnie trwają prace na tych dwóch ulicach. Powinny się zakończyć po Wszystkich Świętych.

Przerwy w dostawie wody na ulicach objętych robotami były nieuniknione.

- Były to krótkie przerwy potrzebne na przepięcie przyłącza do nowego wodociągu. Staraliśmy się segmentami wyłączać mieszkańców. Mieliśmy taką możliwość, dlatego że teraz Chodel zasilany jest w  wodę z dwóch ujęć, w Jeżowie i przy ul. Godowskiej – mówi.

 

Ale zdarzały się też nieprzewidziane sytuacje, gdy wody w kranach przez kilka godzin nie mieli również mieszkańcy pozostałej części Chodla. Pękła bowiem rura na starym odcinku koło mostu.

- Ta rura była z lat 60. Wcześniej była łatana, pojawiło się jednak kolejne pęknięcie. Założona jest opaska, która uszczelniła pęknięcie. Niebawem będzie musiała zostać wymieniona na nową – zapowiada.

 

Na dokończenie czeka też sama ulica Partyzantów. Prace związane z remontem chodników dobiegły już końca. Po obu stronach ulicy ułożone zostały nowe. Do wymiany idzie też nawierzchnia. Spękany i dziurawy asfalt przykryty zostanie nowym dywanikiem asfaltowym. Z jego układaniem drogowcy ruszyć mogliby już po niedzieli. Ale spodziewają się dużego ruchu samochodowego przed Wszystkimi Świętymi w okolicy cmentarza, dlatego też przesunęli układanie nowej nawierzchni na początek listopada. Na wykonanie wszystkich prac mają czas do końca listopada. Termin został wydłużony.

 

Kościelna na nowy asfalt musi jeszcze sobie poczekać.

- Teraz będą miejscowe naprawy tam, gdzie jest to niezbędne w związku z wymianą wodociągu. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że w przyszłych latach ulicę Kościelną będziemy musieli przyjąć w planie do remontu – przyznaje Kowalski. 

Na remont ulicy Nadrzecznej się nie zanosi. W Chodlu inna ekpia buduje również chodnik przy ul. Strażackiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    LOP

    Dobre sobie - centrum chodla :-)

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    chodlok

    Zrobić nowy wodociąg z rur PE i nie będzie problemu