Reklama

Reklama

Karczmiska: Gmina podzieliła kasę na kulturę i sport

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: AC

Karczmiska: Gmina podzieliła kasę na kulturę i sport - Zdjęcie główne

10 marca wójt gminy Karczmiska ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2022 roku z zakresu kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu | foto AC

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Do podziału było 60 tys.zł. Pieniądze dostały cztery organizacje pozarządowe działające w gminie Karczmiska. Na przygotowanie imprez, szkoleń i zawodów.

Reklama

10 marca wójt gminy Karczmiska ogłosił wyniki otwartego konkursu, którego ideą jest zlecanie wykonania zadań publicznych z zakresu szeroko pojętej kultury i sportu organizacjom pozarządowym.

 

W tym roku na działania kulturalne gmina Karczmiska przeznaczyła 20 tys.zł. Wsparcie otrzymały dwie organizacje - Koło Gospodyń Wiejskich w Karczmiskach i Towarzystwo Starożytnicze w Chodliku. KGW 5185 zł na przygotowanie jubileuszu 90-lecia istnienia Koła, Towarzystwo – 14.815 zł na organizację Europejskich Dni Archeologii oraz ścieżkę dydaktyczną po grodzisku w Chodliku.

 

Więcej pieniędzy poszło na sport. Do podziału na zadania związane z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu było 40 tys.zł. Największą część pieniędzy trafiła do Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Karczmiskach, w sumie ponad 35 tys.zł. Środki te wykorzystane zostaną na prowadzenie szkolenia sportowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz organizację zawodów sportowych oraz imprez sportowo-rekreacyjnych. 4994 zł dostała Ochotnicza Straż Pożarna w Karczmiskach Drugich na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy