Reklama

Reklama

Darmowe posiłki dla seniorów, nie dla dzieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ac

Darmowe posiłki dla seniorów, nie dla dzieci - Zdjęcie główne

Przemysław Kowalski, wójt gminy Chodel | foto ac

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Na naszą redakcyjną skrzynkę przyszedł e-mail do Czytelniczki Mileny dotyczący darmowych posiłków w Domu Seniora. W związku z tym, że autora wiadomości miała pytania adresowane do wójta gminy Chodel, przekazaliśmy je adresatowi z prośbą o odpowiedź.

Reklama

Milena: "Dom Seniora w Chodlu. Szanowny Pan Wójt sponsoruje ta śmieszną instytucję. Panie "opiekunki" robią zakupy, żeby przygotować obiadek dla seniorów, z tym że prawdziwy senior nie ma odwagi pójść na ten obiad. Mam pytanie do wójta, dlaczego nasze dzieci nie dostają darmowych posiłków? Musimy płacić 60 zł na miesiąc za obiady w szkole, a oni jedzą, goszczą się za darmo. Proszę o poruszenie sprawy i wytłumaczenie mi, bo tego, bo nie mogę zrozumieć".

Przemysław Kowalski, wójt gminy Chodel: Gmina Chodel pozyskała dofinansowanie na obiady dla seniorów w Dziennym Domu Seniora+ w Chodlu w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025, edycja 2021 r. "Zapewnienie funkcjonowania placówki Senior +". Dzieci w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkolu Samorządowym w Chodlu ponoszą opłatę tylko za wsad do kotła (produkty do przygotowania obiadu), który w 2021 r. wynosi 3,5 zł za obiad w szkole podstawowej i 4 zł za pełne wyżywienie w przedszkolu (śniadanie, obiad i podwieczorek). Pozostały koszt przygotowania obiadów w kwocie około 224 tysięcy złotych rocznie ponosi gmina. Z wyżywienia korzysta 132 dzieci w przedszkolu i 226 w szkole podstawowej, z czego 15 korzysta z dofinansowania z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, nie ponosząc żadnych opłat. Gmina ponosi znaczną część kosztów wyżywiania w szkole, tak aby koszty dla rodziców były jak najniższe. 

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy