reklama
reklama

Chodel: Władze powiatu użyczyły szkołę stowarzyszeniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: AC

Chodel: Władze powiatu użyczyły szkołę stowarzyszeniu - Zdjęcie główne

31 stycznia Zarząd Powiatu podjął uchwałę w sprawie użyczenia Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które swoją siedzibę ma w Poniatowej, lokalu w budynku po Zespole Szkół w Chodlu | foto AC

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Ale na razie przekazane zostało tylko pierwsze piętro budynku przy ul. Partyzantów 39 w Chodlu. Działać tu ma Specjalistyczna Poradnia Rewalidacyjna.
reklama

31 stycznia Zarząd Powiatu podjął uchwałę w sprawie użyczenia Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które swoją siedzibę ma w Poniatowej, lokalu w budynku po Zespole Szkół w Chodlu.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

Chodzi konkretnie o użyczenie pierwszego piętra o powierzchni użytkowej sięgającej 648 m2. Znajduje się tam dziewięć pomieszczeń, w tym osiem byłych sal lekcyjnych i jedno pomieszczenie pielęgniarki, korytarz i klatka schodowa. W grę wchodzi użyczenie na dziesięć lat na cele statutowe stowarzyszenia.

Na pierwszym piętrze swoją działalność prowadzić ma Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Rewalidacyjna. Ale bez remontu się nie obędzie.

 

- M.in. remont kuchni z zapleczem i jadalni, budowa łazienki na pierwszym piętrze, podział kilku sal lekcyjnych na mniejsze sale do terapii indywidualnych, odnowienie pozostałych sal oraz odmalowanie klatek schodowych i korytarzy. Prace te zostaną wykonane, gdy zdobędziemy na nie środki finansowe – mówi Izabela Skowrońska, kierownik poradni. Stowarzyszenie zamierza zabiegać o środki w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

Tymczasem urzędnicy starosty rozstrzygają przetarg na budowę windy oraz dostosowanie dwóch łazienek do osób niepełnosprawnych. Trzy firmy zainteresowane są wykonaniem tej inwestycji. Najtańsza oferta opiewa na 896 tys.zł i przewyższa pulę środków, jakie przeznaczyły na ten cel władze powiatu, najdroższa sięga 1,3 mln zł.

- W terminie późniejszym zamierzamy podpisać umowę na użyczenie pozostałej części budynku – zapowiada Dariusz Piotrowski, starosta opolski. Teraz stowarzyszenie wnioskuje o środki na remont pomieszczeń dla poradni, a my zamierzamy wybudować windę i przebudować dwie łazienki w pozostałej części – dodaje.

 

Kiedy dojdzie do przeprowadzki stowarzyszenia, tego na razie nie wie nikt. Bo nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy wszystkie prace remontowe związane z dostosowaniem budynku do osób niepełnosprawnych, zostaną wykonane i obiekt dostanie wszystkie niezbędne pozwolenia m.in. od straży  pożarnej i sanepidu.

- To wymaga ogromnego wkładu finansowego i czasu na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych, dlatego nawet nie próbujemy ustalać daty przeprowadzki – przyznaje kierownik Skowrońska.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama