reklama
reklama

Województwo lubelskie: Opozycja zarzuca kłamstwo marszałkowi i radnym PiS. W związku ze stanowiskiem "anty LGBT"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Opozycja zarzuca kłamstwo marszałkowi i radnym PiS. W związku ze stanowiskiem "anty LGBT" - Zdjęcie główne

Opozycja zarzuca kłamstwo marszałkowi i radnym PiS. W związku ze stanowiskiem "anty LGBT" | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Do, zdaniem opozycji - możliwej utraty unijnych pieniędzy i zarzutów kłamstwa, odniósł się marszałek województwa lubelskiego. Sprawa ma związek ze stanowiskiem zgodnie z którym Lubelskie jest "strefą wolną od LGBT".
reklama

Stanowisko "anty LGBT"

W 2019 roku Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął stanowisko "anty LGBT", którego autorami są osoby związane z partią Prawo i Sprawiedliwość - wiceprzewodniczący sejmiku Mieczysław Ryba i posłanka Elżbieta Kruk.

W stanowisku zadeklarowano obronę szkoły i rodziny "przed ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami", nie zgodzono się na wprowadzenie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego w myśl Światowej Organizacji Zdrowia, na wprowadzanie do szkół tzw. latarników, czyli funkcjonariuszy politycznej poprawności i nie pozwolono na wywieranie administracyjnej presji na rzecz "stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej "homopropagandą") w wybranych zawodach (nauczyciele, naukowcy, przedsiębiorcy, prawnicy)".

- Deklarujemy, że Sejmik Województwa Lubelskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności - czytamy w stanowisku.

Za stanowiskiem zagłosowało łącznie 24 radnych - z PiS i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przeciw było dwoje radnych z Koalicji Obywatelskiej, sześcioro nie oddało głosu, z czego dwójki nie było na sesji.

Stanowiska nie uchylono

Pod koniec sierpnia dziewięciu radnych (KO, Lewica i Stowarzyszenie Polska 2050) złożyło wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji, by zagłosować w sprawie uchylenia stanowiska. Wnioskujący uważają, że Komisja Europejska może zagrozić cofnięciem unijnych dotacji. Pieniądze mogłyby według nich, stracić regiony, w których przyjęto takie stanowiska, przy czym w Lubelskiem chodzi o 10 mld zł. Komisja Europejska jakiś czas temu wyraziła zaniepokojenie z powodu dyskryminacji niektórych grup społecznych, przez takie stanowiska. Sesja odbyła się, ale większości głosów, stanowiska nie uchylono.

Komisja Europejska do marszałków

Podobne stanowiska przyjęły też województwa: łódzkie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. W ostatnim czasie marszałkowie tych województw otrzymali pisma od Komisji Europejskiej.

- Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że 14 lipca 2021 r. Komisja wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ. Komisja uważa, że ​​władze polskie nie dokonały pełnej i właściwej odpowiedzi na jej zapytanie dotyczące charakteru i wpływu tzw. "deklaracji LGBTIQ”, "deklaracji lub rezolucji w strefach wolnych od ideologii” przyjętych przez wasze regionalne władze - napisał Normund Popens, zastępca dyrektora generalnego departamentu polityki regionalnej KE.

Pozostałą część artykułu przeczytasz tutaj.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu pulawy.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama