Reklama

Reklama

Lublin: Uczelnia chciała wpuszczać tylko zaszczepionych. Teraz zmieniła plany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - www.wssp.edu.pl

Lublin: Uczelnia chciała wpuszczać tylko zaszczepionych. Teraz zmieniła plany - Zdjęcie główne

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie | foto Screen - www.wssp.edu.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie unieważniła zarządzenie o tym, że w gmachu uczelni będą mogli przebywać tylko studenci i pracownicy zaszczepieni przeciwko COVID-19. Jednocześnie wprowadza inną zasadę szczepień.

Reklama

Rektor Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie (dawniej Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie) wydał zarządzenie "w związku z zaostrzającą się falą pandemii". Poinformował w nim, że zarówno pracownicy, jak i studenci zobowiązani są do okazania certyfikatu ze szczepienia przeciwko COVID-19. Mają je okazać do 30 listopada. Z zarządzenia wynika też, że osoby niezaszczepione nie zostaną dopuszczone do pracy oraz zajęć dydaktycznych.

Potem wydano komunikat do zarządzenia. Napisano w nim, że osoby, które nie okażą certyrikatu ze szczepienia mogą przedstawić aktualne ujemne wyniki testów rozpoznających infekcję. Studenci, nie wybiorą żadnej z tych opcji, będą kierowani na naukę zdalną. Z kolei wykładowcy, którzy nie wybiorą jednego z tych rozwiązań, będą mogli uczyć wówczas tylko metodą on-line. Zajęcia niemożliwe do przeprowadzenia w zdalnej formule, odbędą się w innym terminie albo w zakresie indywidualnej organizacji zajęć.
 
 
Wspomniano również o pracownikach administracyjnych.
 
- Pracownicy administracyjni, którzy nie okażą certyfikatu szczepienia, bądź ujemnego wyniku testu, będą kierowani do pracy zdalnej, po uprzednim przekazaniu części obowiązków niemożliwych do zdalnego zrealizowania, osobom dopuszczonym do pracy stacjonarnej - napisał w komunikacie dr Mateusz Stefanek, wiceprezydent Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie.
 
Teraz pojawiło się jeszcze jedna informacja w tej sprawie. Uczelnia wydała zarządzenie, które jednocześnie unieważnia pierwsze zarządzenie.
 
Pozostałą część artykułu przeczytasz tutaj.
 

Artykuł pochodzi z portalu pulawy.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy