RBB Stal obchodzi w tym roku 65-lecie działalności. Wielkopolska firma, która ma dzisiaj stabilną pozycję na rynku i zatrudnia kilkaset osób, zaczynała od zakładu rzemieślniczego. Przy każdej okazji podkreślane są rodzinne tradycje zakładu.
RBB Stal z najnowocześniejszą linią produkcyjną
Nową inwestycję zlokalizowano w niedawno oddanej do użytku hali przy ul. Powstańców Wlkp w Jarocinie. Obiekt znajduje się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.Zarząd RBB podkreśla, że w budowie nowoczesnej linii technologicznej uczestniczyło kilka firm, przy czym głównym wykonawcą była niemiecka firma Heinrich Georg GmbH. Ten ostatni jest liderem budowy urządzeń do przetwarzania blach i wiodącym na świecie producentem maszyn wykrawających.
– Linia została zaprojektowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb RBB i łączy klasyczną inżynierię mechaniczną z najnowocześniejszą cyfryzacją – podkreślał w trakcie inauguracji Włodzimierz Borusiak, prezes RBB. – Robota do zbrojenia głowic dostarczyła nam niemiecka firma NLT GmbH. Szyte na miarę urządzenie sprawia, że montaż narzędzi na głowicę tnącą jest szybki, bezbłędny i automatyczny. Stwarza to lepsze warunki pracy dla operatorów, poprawia bezpieczeństwo i zwiększa trwałość narzędzi.
Przy przedsięwzięciu kooperowały także firmy z Włoch, Szwajcarii, ale również polscy dostawcy.
Dwa lata przygotowań do nowej inwestycji w RBB
Mark Georg CEO & Chairman of the Board w firmie GEORG przypomina, że współpraca z jarocińską firmą przy realizacji tego nowoczesnego projektu rozpoczęła się ponad dwa lata temu.
– Zostaliśmy zaproszeni do współpracy, szybko udało nam się nawiązać porozumienie dotyczące szczegółów, czego efektem jest ta nowoczesna linia – mówi Mark Georg. – Mogę z powodzeniem potwierdzić, że jest to dzisiaj jedno z nowocześniejszych tego typu urządzeń w Europie. W codziennym działalności potrzebujemy właśnie takich rozwiązań. To jest przyszłość – dodał w rozmowie z portalem.
W uroczystym otwarciu inwestycji, oprócz kooperantów i wykonawców, uczestniczyli również przedstawiciele wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej, a także władze powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin.
Tajniki nowej linii w RBB
Nowoczesna linia służy do cięcia wzdłużnego blach z wysokogatunkowej stali, które do fabryki trafiają w formie ogromnych kręgów stalowych. Maksymalna prędkość przerobu to blisko 400 metrów na minutę.
– Biorąc pod uwagę możliwości i parametry linia ta jest szczególnie dedykowana dla przemysłu motoryzacyjnego, ale nie tylko, ponieważ swoimi możliwościami zaspokaja także potrzeby rynkowe wszystkich innych branż przemysłu, które w swojej produkcji używają taśm stalowych – przedstawiał prezes Borusiak.
Stalowe Centrum Serwisowe w Jarocinie przetwarza blisko 200 tys. ton stali rocznie na niemal 30 tys. m kw. powierzchni zakładu. Jak informuje firma, dzięki nowej inwestycji moce przerobowe RBB wzrosły o kolejne 60 tys. ton.
ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO z inauguracji inwestycji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.