Reklama

Reklama

Radny powiatowy oskarżony. Z oświadczenia majątkowego wyparowały dopłaty

Opublikowano:
Autor:

Radny powiatowy oskarżony. Z oświadczenia majątkowego wyparowały dopłaty - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości POWIAT OPOLSKI: Marcin P., radny Rady Powiatu w Opolu Lubelskim odpowie za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych. Prokuratura Regionalna skierowała już do sądu akt oskarżenia.

Reklama

Ciemne chmury zawisły nad głową radnego powiatowego i byłego już kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu Lubelskim. Jeśli zostanie skazany – straci mandat.Osiem zarzutów w akcie oskarżenia

Śledztwo dotyczące oświadczeń majątkowych radnego P. zostało już zakończone. W końcówce przejęła je Prokuratura Regionalna w Lublinie. Powód? Prokurator Prokuratury Okręgowej prowadzący do tej pory to postępowanie został oddelegowany do pracy w Prokuratorze Regionalnej. I z racji tego, że był to już końcowy etap śledztwa, żeby nie wdrażać nowego prokuratora w prowadzenie sprawy, podjęta została decyzja o przekazaniu go do nadrzędnej prokuratury.


    - Postępowanie zostało zakończone skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko radnemu. Na dniach powinien trafić do Sądu Rejonowego w Opolu Lubelskim – przekazał nam w czwartek Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie.


W akcie oskarżenia znalazło się osiem zarzutów. Prokuratura zarzuciła Marcinowi P., że pełniąc funkcję radnego i wykonując w związku z tym ustawowy obowiązek, złożył do Urzędu Skarbowego fałszywe oświadczenia majątkowe. Jak ustalili śledczy, radny miał zataić w nich fakt dzierżawy ziemi i uzyskiwanych w związku z tym dopłat z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W grę wchodziły spore kwoty. (…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE