Reklama

Reklama

Nie dostał wotum zaufania, więc poskarżył się do sądu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nie dostał wotum zaufania, więc poskarżył się do sądu - Zdjęcie główne

Janusz Goliszek, wójt gminy Karczmiska Brak wskazania motywów podjęcia uchwały nie daje możliwości jakiejkolwiek jej weryfikacji pod względem zasad legalności i trafności rozstrzygnięcia. Ponadto brak merytorycznego uzasadnienia uchwały Rady Gminy sprowadza wotum zaufania do swego rodzaju narzędzia politycznej represji, co stanowi wypaczenie tej instytucji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójt gminy Karczmiska nie odpuścił opozycji. Zaskarżył do sądu podjętą przez Radę Gminy uchwałę o nieudzieleniu mu wotum zaufania. - Tak zaufania się naszym zdaniem nie odzyskuje. Wręcz przeciwnie – odpowiadają radni.

Reklama

W Karczmiskach kolejna odsłona spięcia na linii wójt – Rada Gminy. Kto tym razem wygra? Rozstrzygnie to Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie.

 

Uchwała zaskarżona w całości

 

Po tym, jak Janusz Goliszek nie otrzymał wotum zaufania za 2019 rok oraz absolutorium z wykonania budżetu, postanowił szukać sprawiedliwości w sądzie. Zaskarżył uchwałę o nieudzieleniu mu wotum zaufania. Jego zdaniem Rada, podejmując taką uchwałę, dopuściła się rażącego naruszenia przepisów, co w efekcie skutkuje naruszeniem jego interesu prawnego. Dlatego też wójt oczekuje, by sąd stwierdził, że uchwała jest nieważna. I to w całości.

 

Wójt zarzuca radnym i podjętej uchwale kilka rzeczy. M.in. to, że sama debata nad raportem sprowadzała się do personalnego plebiscytu nad jego osobą, a nie do merytorycznej dyskusji nad kondycją gminy i podsumowania jego działalności w roku poprzednim.

 

- "Przedmiotowa dyskusja skupiła uwagę na kwestiach stricte personalnych, obciążając odpowiedzialnością organ wykonawczy za okoliczności, które nie leżą w jego gestii" - podnosi w skardze reprezentująca wójta mecenas Małgorzata Warenica-Sokoluk.

 

W opinii skarżącego radni, głosując nad wotum zaufania, nie kierowali się przesłankami merytorycznymi, a politycznymi. Czego dowodem ma być nieudzielone również wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2019 rok.

 

 (…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE