Reklama

Reklama

Gmina Wilków: Od kwietnia cena śmieci poszła w górę

Opublikowano: wt, 20 kwi 2021 11:01
Autor:

Gmina Wilków: Od kwietnia cena śmieci poszła w górę - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z 10 do 12 zł miesięcznie – tyle musi zapłacić każdy mieszkaniec gminy Wilków za śmieci segregowane. Drugie tyle zapłaci, gdy tego nie robi.

Reklama

9 marca Rada Gminy w Wilkowie zdecydowała o podwyżce opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Radni byli jednomyślni w tej kwestii. W głosowaniu za podwyżką, którą zaproponował wójt, opowiedziało się 14 radnych.

Przez ostatni rok mieszkańcy gminy Wilków za śmieci segregowane płacili 10 zł miesięcznie. Teraz płacić będą o dwa złote więcej. Natomiast śmieci niesegregowane drożeją o cztery złote, do wysokości 24 zł miesięcznie.

Władze gminy tłumaczą podwyżkę tym, że zgodnie z przepisami wpływy z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi mają pokrywać koszty funkcjonowania całego systemu związanego z gospodarowaniem odpadami. A tak nie jest. Tylko w ub.r. gmina do "śmieciowego interesu" musiała dołożyć blisko 80 tys.zł.

- Aktualna stawka w wysokości 10 zł nie spełniłaby nałożonego na gminę obowiązku samobilansowania się systemu odbierania odpadów i nie zabezpieczyłaby potrzeb związanych z zawartymi przez gminę umowami, stąd też zmiany tej stawki – uzasadniała na sesji Iwona Giza, sekretarz gminy Wilków.

Nowe stawki śmieciowe weszły w życie od 1 kwietnia. I zrównają się z tymi, jakie obowiązują w gminie Łaziska, Chodel i Józefów nad Wisłą. W przypadku tych dwóch ostatnich gmin wyższe niż uchwalone w Wilkowie są tylko stawki za śmieci niesegregowane. I wynoszą one odpowiednio w Chodlu - 36 zł, w Józefowie nad Wisłą – 48 zł. Najwięcej za śmieci płacą mieszkańcy gminy Karczmiska – 18 zł za zbierane w sposób selektywny i 36 zł miesięcznie za śmieci niesegregowane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.