Reklama

Reklama

60 tys. na bezdomne zwierzęta w Łaziskach, 35 tys. w Karczmiskach

Opublikowano: 2 maja 2021 10:00
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie Rady Gmin w Łaziskach i Karczmiskach przyjęły Programy opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.

Reklama

W budżecie gminy Łaziska na realizację programu zapisana została w tegorocznym budżecie kwota 60 tys. zł. Pieniądze wydane zostaną na: zapewnienie bezdomnym psom i kotom miejsca w schronisku w Strzelcach (49,5 tys.zł), dokarmianie wolno żyjących kotów (500 zł), sterylizację, kastrację i usypianie ślepych miotów (8 tys.zł), zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej (1,5 tys.zł) i pozostałe zadania (500 zł). W ubiegłym roku do schroniska trafiło trzynaście psów z gminy Łaziska. A realizacja całego programu kosztowała gminę niespełna 19 tys. zł.

Gminy Karczmiska w tym roku na walkę z bezdomnymi zwierzętami przeznaczyła 35,5 tys. zł. Pieniądze pójdą na: 500 zł – dokarmianie wolno żyjących kotów, 1000 zł – na zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych, 4000 zł na utylizację padłych zwierząt w wypadkach drogowych, 30 tys. zł na pozostałe zadania realizowane w ramach programu, w tym przez schronisko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.