Festiwal odbywa się w dostatni weekend lutego (24-25 luty 2017 rok) jednak już miesiąc wcześniej rozpoczęła się prezentacja cyklu Bomba na Filmoffo w ramach którego pokazywane są profesjonalne pełnometrażowe fabuły nagradzane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach. Było to filmy z Francji, Begii oraz Bośni i Hercegowiny. Wśród nich m.in. ostatni film Andrzeja Żuławskiego – „Kosmos”.
Do konkursu kina niezależnego, który jest głównym wydarzeniem imprezy zgłoszono w tym roku 119 filmów z całej Polski. Spośród nich organizatorzy wyselekcjonowali 16 tytułów które walczyć będą o nagrodę przyznawaną przez festiwalową publiczność - statuetkę Złotego Jeża i nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. zł. Są to zarówno filmy fabularne, dokumentalne, animowane ale w konkursie znalazły się też 2 dokumenty fikcyjne.
Znane są już także zespoły które wystąpią na tegorocznym festiwalu. Tym razem wystąpią Daria Zawiałow oraz zespół The Dumplings. W ramach festiwalu odbędzie się też wystawa „Projekt Plakiat” oraz spotkanie z jej autorem - Maksem Bereskim. Plakaty Bereskiego przypominają nam, że dawno, dawno temu Polska Szkoła Plakatu świętowała urodzaj kreatywności i zaskakiwała inteligencją. Twórca Plakiatu udowadnia, że ciągle jest w plakatowej przestrzeni miejsce na twórców, którzy są jednocześnie nałogowymi kinomanami.
Festiwal Filmoffo to impreza odbywająca się w Opolu Lubelskim od 2006 roku. W tym czasie w ramach festiwalowych pokazów wyświetlonych zostało ponad 150 filmów offowych. Na Filmoffo grały takie zespoły jak Fisz Emade Tworzywo, Mela Koteluk, Wojtek Mazolewski Quintet, Skubas, Ścianka, Muchy, Pogodno, Kamp!.
Organizatorami wydarzenia są: Gmina Opole Lubelskie, Opolskie Centrum Kultury i nieformalna grupa Sorry Film Polska.