Zobacz
4
zdjęć

Najlepszą szachistką do lat 10 została Zofia Wojnicka (Karczmiska) | foto Robert Błaziak

SportPonad siedemdziesięciu uczestników liczył turniej szachowy w Opolu Lubelskim.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu Lubelskim 22 października była areną turnieju szachowego zaliczanego do klasyfikacji FIDE (Międzynarodowa Organizacja Szachowa).

Zawody odbyły się w ramach inicjatyw lokalnych gminy Opole Lubelskie. Celem organizacji zawodów była przede wszystkim popularyzacja szachów w gminie. Frekwencja dopisała - ogółem wystartowało 71 zawodniczek i zawodników.

Najlepszymi szachistami z gminy Opole Lubelskie zostali: Piotr Zagozdon i Mateusz Jurak (obaj z Opola Lub.), którzy kolejno uplasowali się na dwóch czołowych miejscach, a podium uzupełnił Sławomir Złotucha (Niezdów).

W kategorii OPEN triumfował Piotr Polkowski (LKSz Lublin), a najlepszą zawodniczką została Milena Kawka (UKS Lider Zamość). W rywalizacji szachistów w wieku do lat 18 najlepszy był Antoni Serewa (KMK Szach VICTORIA KOLMLEXBUD), natomiast w rywalizacji do lat 14 Miłosz Madejski (LKSz Lublin). W kategorii wiekowej do lat 10 triumfował Mikołaj Madejski (LKSz Lublin), z kolei najlepszą szachistką do lat 10 została Zofia Wojnicka (Karczmiska).

Zawody prowadził sędzia klasy międzynarodowej - Zbigniew Pyda z Lubelskiego Klubu Szachowego.