Na tarczy z Białej Podlaskiej

Autor: | Zdjęcie: hhs.helenaschools.org

Na tarczy z Białej Podlaskiej - Zdjęcie główne

SportZbyt silny okazał się dla ekipy Olimpu Opole Lubelskie UKS Serbinów Biała Podlaska. Podopieczni trenera Romualda Juraka przegrali w sobotę 1:3.

Siatkówka - liga wojewódzka kadetów

Do starcia w Białej Podlaskiej drużyna z Opola Lubelskiego podchodziła wypoczęta. Zespół Olimpu pauzował w ostatni weekend, bowiem jego mecz z Tempo Chełm został przełożony, z powodu kontuzji szkoleniowca opolan.

Goście nie przystąpili jednak do meczu na tzw. świeżości. Pierwsza partia zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy rozgromili siatkarzy Olimpu 25:13. W drugim secie role się odwróciły i to opolanie dominowali na boisku. Niestety dla zawodników i kibiców opolskiego zespołu, dwie kolejne, wyrównane odsłony meczu wygrali siatkarze z Białej Podlaskiej.

Pierwszy set nam nie wyszedł, przeciwnicy wypracowali przewagę dzięki skutecznej zagrywce. W drugim to my byliśmy lepsi, a w setach trzecim i czwartym gospodarze popełnili po prostu mniej błędów niż my

– ocenia Romuald Jurak, trener UKS Olimp Opole Lubelskie.

Teraz przed drużyną z Opola Lubelskiego kolejny wyjazd. W środę opolanie zmierzą się w Lublinie z miejscowym TPS, dzień później rozegrają zaległy mecz z Tempem Chełm. To spotkanie Olimp również zagra na terenie rywala.

UKS Serbinów Biała Podlaska – UKS Olimp Opole Lubelskie 3:1 (25:13, 17:25, 25:21, 26:24)

Olimp: Wojciech Superson, Bartłomiej Jurak, Mateusz Zugaj, Sebastian Dacka, Jakub Dacka, Mateusz Szkutnicki, Damian Jarosz, Michał Frączek, Jakub Sakowski, Grzegorz Pętek.