Motor Lublin wygrał w sparingu i pożegnał kolejnego zawodnika

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor Lublin wygrał w sparingu i pożegnał kolejnego zawodnika - Zdjęcie główne

Motor Lublin w sparingu z Karpatami Krosno | foto Motor Lublin

SportMotor Lublin pożegnał kolejnego zawodnika. Z klubem rozstał się 19-letni pomocnik, który wzmocni inny klub z regionu. W ramach przygotowań do kolejnego meczu podopieczni Goncalo Feio rozegrali także sparing z rywalem z niższej ligi.

Motor Lublin w pierwszej kolejce po zimowej przerwie przegrał na wyjeździe 0:2 z GKS-em Katowice i spadł na piąte miejsce w tabeli Fortuna I ligi (WIĘCEJ). Podopieczni Goncalo Feio nie zagrali najlepszego meczu, a bramki tracili po rzucie karnym i strzale z dystansu przeciwników.

Bramki z meczu GKS Katowice - Motor Lublin zobaczyć można na poniższym wideo:

Wiadomo jednak, że tego miejsca nie znajdzie już Marcel Złomańczuk. 19-letni pomocnik właśnie pożegnał się z lubelskim klubem i zasilił szeregi Chełmianki Chełm, o czym kupujący poinformowali w środę 21 lutego. Defensywny pomocnik trafił do Motoru z Widoku Lublin i grał w Centralnej Lidze Juniorów oraz w rezerwach. W sezonie 2022/23 dostał dwie szanse w pierwszym zespole - pięć minut ze Śląskiem II Wrocław (3:0) i 81 minut przeciwko Lechowi II Poznań (5:1). W obecnych rozgrywkach nie pojawił się na boisku ani razu.

19-latek związał się z Chełmianką półtorarocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Motor w klauzuli odejścia zastrzegł sobie prawo pierwokupu zawodnika.

Marcel Złomańczuk prywatnie jest synem Tomasza Złomańczuka, który od grudnia 2015 do sierpnia 2016 roku był trenerem pierwszej drużyny Motoru. Szkoleniowiec prowadził później jeszcze grupy młodzieżowe klubowej akademii, był pierwszym trenerem Chełmianki, a obecnie prowadzi Orlęta Radzyń Podlaski w III lidze grupie IV. Syn i ojciec mogą więc zmierzyć się na ligowych boiskach.

Złomańczuk nie jest jedynym zawodnikiem, z którym Motor pożegnał się tej zimy. Wcześniej z klubu odeszli także Michał Litwa (do Górnika Polkowice), Mikołaj Kosior (Wisła Puławy), Bartosz Zbiciak (do Olimpii Grudziądz) i Patryk Romanowski (wypożyczenie do Polonii Bytom). Kosior, Zbiciak i Romanowski będą mieli okazję spotkać się na drugoligowych boiskach w rundzie wiosennej.

W sobotę 24 lutego Motor rozegra kolejne spotkanie w rozgrywkach I ligi. Rywalami żółto-biało-niebieskich będą piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Starcie rozpocznie się o godzinie 17:30 na Arenie Lublin. Na ten moment nieco ponad 3300 kibiców kupiło bilety na starcie 21. kolejki ligowej.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.