Edach Budowlani Lublin wrócili z tarczą z Gdańska

Autor: | Zdjęcie: KK / archiwum

Edach Budowlani Lublin wrócili z tarczą z Gdańska - Zdjęcie główne

foto KK / archiwum

SportRugbiści Edach Budowlanych Lublin wygrali pierwszy mecz od 23 marca. W 17. kolejce sezonu niebiesko-biało-czerwoni pokonali na wyjeździe Drew Pal 2 RC Lechię Gdańsk.

Do przerwy lublinianie prowadzili 24:10, choć spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. Gdańszczanie objęli prowadzenie w początkowym kwadransie gry za sprawą przyłożenia Willmora Beukesa. Chwilę później podwyższył Sean Cole. Po tym jak drugi z wymienionych zawodników wykorzystał rzut karny w 17. minucie, Lechia miała 10 punktów przewagi przy zerowej zdobyczy Edach Budowlanych.

Nieudany początek nie podciął skrzydeł niebiesko-biało-czerwonych, którzy odrobili straty z nawiązką. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Grzegorz Szczepański - autor premierowego przyłożenia dla zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Kozaka. W 33. minucie do wyrównania doprowadził Panashe Dube, a Ian Trollip zapewnił lubelskiej drużynie prowadzenie. Dorobek Edach Budowlanych został w pierwszej połowie jeszcze podwojony, po tym jak w polu punktowym z piłką zameldowali się Piotr Skałecki oraz Robizon Kelberashvili, a podwyższał Trollip.

Po zmianie stron miejscowi zdobyli kontaktowe przyłożenie po akcji Michała Krużyckiego, a po podwyższeniu Pawła Boczulaka zbliżyli się do niebiesko-biało-czerwonych na dystans siedmiu oczek. Jednak ostatecznie zwycięstwo za pięć punktów pojechało do Lublina, ustalonym w końcówce wyniku rywalizacji.

W następnej kolejce wciąż marząca o brązowym medalu drużyna z Lublina zagra na własnym boisku z Juvenią Kraków w ostatnim domowym spotkaniu trwającego sezonu. Mecz odbędzie się 18 maja o godzinie 14:00 na boisku przy ulicy Magnoliowej. Imprezą towarzyszącą będzie piknik sportowo-rekreacyjny połączony ze zdrowotną akcją profilaktyczną.

Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk – Edach Budowlani Lublin 17:29 (10:24)

Punkty: Willmor Beukes 5 (P), Sean Cole 5 (1K, 1pd), Michał Krużycki 5 (P), Paweł Boczulak 2 (1pd) Grzegorz Szczepański 5 (P), Panashe Dube 5 (P), Piotr Skałecki 5 (P), Robizon Kelberashvili 5 (P), 5 (P), Ian Trollip 4 (2 pd)

Gdańsk: Olszewski, Buczek, Rachubka, Kossakowski, Krużycki, Płonka, Niespodziany, Smoliński, Cole, Kolas, Czerniak, Klaasen, Beukes, Hawanga, Kruszczyński oraz Huhane, Beśka, Wojnicz, Wasilewski, Olender, Boczulak, Kopecki, Wesołowsk

Lublin: Kelberashvili, Skałecki, Novikov, Król, Jasiński, Musur, Pasieczny, Wiśniewski, Kazembe, Trollip, Próchniak, Węzka, Szczepański, Dube, Grabowski oraz Bosha, Mazur, Rudziński, Próchniak, Psuj, Lubisz, Leschenko, Bobruk

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.