Reklama

Reklama

Odkurzacz czy dmuchawa do liści - co lepiej wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Odkurzacz czy dmuchawa do liści - co lepiej wybrać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Jednym z najważniejszych elementów dbania o ogród lub podwórko jest pozbywanie się liści. Jest to szczególnie istotne jesienią, kiedy opadające liście mogą zapełnić całe nasze podwórko. Dodatkowo grabienie liści na chodniku jest obowiązkiem właściciela posesji, do której on przylega, co wymusza na nas pozbycie się liści. Wraz z rozwojem technologii grabie odeszły powoli do lamusa, ustępując miejsca dmuchawom i odkurzaczom do liści. Oba urządzenia mają swoje zalety i wady, które przedstawimy w poniższym artykule.

Reklama

Czym różni się dmuchawa od odkurzacza do liści? 

Podstawową różnicą między dmuchawą a odkurzaczem do liści jest fakt, że dmuchawy pozwalają zebrać liście w jednym miejscu na terenie podwórka, a odkurzacze zasysają je do specjalnego pojemnika. Dodatkowo dmuchawy akumulatorowe do liścinie potrzebują zasilania bezpośrednio z kabla, przez co są świetnym rozwiązaniem, jeśli dysponujemy dużym podwórkiem. Możliwość zebrania liści do pojemnika przy odkurzaczu sprawia, że nie musimy zbierać zebranych przez dmuchawę liści do taczki i wywozić na miejsce utylizacji. Wystarczy wynieść zapełniony pojemnik w odpowiednie miejsce i wysypać zawartość.  

W jakich sytuacjach odkurzacz do liści sprawdzi się lepiej? 

Odkurzacz do liści to rozwiązanie, które znacząco przyśpiesza pracę w ogrodzie. Dzięki zamontowanemu pojemnikowi nie musimy martwić się zbieraniem liści w jedno miejsce. Dodatkowo większość odkurzaczy ma funkcję rozdrabniania, co sprawia, że w pojemniku bądź worku zmieści się dużo liści. Zarówno dmuchawy, jak i odkurzacze są bezpieczne dla roślin, które nie zostaną uszkodzone przez narzędzie ręczne, jak to ma miejsce w przypadku grabi. Jeśli posiadamy duży teren, na którym jest wiele liści do uprzątnięcia, użycie odkurzacza znacząco przyśpieszy pracę związaną z usuwaniem liści. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając dmuchawę bądź odkurzacz do liści? 

Podstawową rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest moc urządzeniaIm większa moc, tym szybciej liście zostaną usunięte, przez co cała praca przebiegnie sprawnie i dokładnie. W większości przypadków to odkurzacze mają większą moc, co przekłada się na komfort ich użytkowania. Istotna może się również okazać pojemność akumulatora, im jest większa, tym więcej terenu będziemy mogli uprzątnąć bez konieczności ładowania. Jednak musimy pamiętać, że większa pojemność akumulatora jest najczęściej związana z większą masą urządzenia. Jeśli dmuchawą do liści lub odkurzaczem mają posługiwać się kobiety, lub młodzież to waga może być istotnym czynnikiem.  

Podsumowanie 

Zarówno dmuchawy, jak i odkurzacze pozwalają na znacząco szybsze usunięcie liści niż w przypadku użycia grabi. Odkurzacze pozwalają na zassanie liści do gotowego worka, co przyśpiesza cały proces zbierania liści. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego urządzenia, powinniśmy sprawdzić, jaką ma moc ssania i pojemność akumulatora. Istotna może okazać się waga, im urządzenie jest cięższe, tym większą trudność w posługiwaniu się nim będą mieć kobiety i młodzież. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy