Reklama

Opole Lubelskie: W piątek gramy dla chorego Stasia

Opublikowano:
Autor:

Opole Lubelskie: W piątek gramy dla chorego Stasia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura - Lekarze nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić jak będzie wyglądała przyszłość naszego synka. Jednak są zgodni, co do tego, że w chwili obecnej i przez najbliższe lata, najważniejsza dla Stasia jest intensywna rehabilitacja – mówią rodzice 20-miesięcznego chłopca z Opola Lubelskiego.

Staś Kozak, bo o nim mowa urodził się w lipcu 2017 roku. Na świat przyszedł, jako wcześniak, ważył zaledwie 790 gram. Przeszedł przez wylew. Zaczęło rozwijać się w jego maleńkiej główce wodogłowie. Gdy skończył rok neurolog stwierdził, że ma kurczliwe mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Choroba objawia się wiotkością tułowia oraz spastycznością kończyn dolnych. Dodatkowo Staś zmaga się z utrudnionym kontaktem wzrokowym, niedoczynnością tarczycy i padaczką.
 
Jego rodzice jeżdżą od szpitala do szpitala szukając ratunku dla swojego dziecka. Lekarze są zgodni, że najważniejsza w tym momencie jest rehabilitacja.
- W związku z tym, że Staś rehabilitowany jest różnymi metodami, najważniejszy jest dla niego sprzęt rehabilitacyjny, dzięki któremu moglibyśmy ćwiczyć z nim w domu – mówi Mateusz Kozak, ojciec chłopca. Rehabilitacja, jak i sprzęt są bardzo kosztowne.
 
Rodziców nie stać sfinansować wszystkiego. Nie są jednak sami. Z pomocą ruszyli dobrzy ludzie. Skrzyknęli się, zawiązali Komitet Społeczny Staś i w najbliższy piątek w Opolu Lubelskim organizują akcję charytatywną.
 
- Będzie to koncert podczas którego zbierać będziemy fundusze na rehabilitacje Stasia. Dziecko przeszło szereg zabiegów żeby żyć, niestety wymaga jeszcze kolejnych – mówi Kinga Głazowska, jedna z organizatorek imprezy.
Do udziału w koncercie zapraszamy i my. Początek w piątek, o godz. 16 na placu przy Restauracji Cukrownia. W programie szereg atrakcji. Wystąpią m.in. finalista telewizyjnego show Mam Talent Lasio Companije, Rem Faza, Silvers Music, Boogie band i Fuaje. Będzie też kiermasz ciast, malowanie twarzy, loteria fantowa, występy dzieciaków oraz poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wstęp – datek do puszki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE