5 czerwca w Wandalinie zapowiada się wielka feta w związku z jubileuszem 100-lecia istnienia szkoły. Jak będziecie świętowali ten dostojny jubileusz?
- Uroczystość rozpoczniemy Mszą Świętą celebrowaną przez naszego rodaka księdza biskupa Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Następnie uczniowie przedstawią w części artystycznej historię naszej szkoły. Wystąpią też z krótkim programem zaproszeni na tę uroczystość przyjaciele szkoły, znani aktorzy Laura Łącz i Jerzy Rogalski. Na jubileusz zaprosiliśmy też przedstawicieli władzy samorządowej, wojewódzkiej, parlamentarnej, oświatowej, emerytowanych nauczycieli oraz całą społeczność. Przyjadą też urodzeni w Wandalinie Jerzy Skrzypczyk – lider zespołu Czerwone Gitary oraz Zbigniew Jóźwik – grafik i polarnik. Po części oficjalnej wszyscy świętujący ten jubileusz zostaną zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Kobiet w Wandalinie oraz Radę Rodziców. Nad bezpieczeństwem imprezy będą czuwali druhowie strażacy.
Ilu absolwentów ukończyło podstawówkę w Wandalinie w ciągu 100 lat?
- Od roku 1918 do chwili obecnej naszą szkołę ukończyło 1112 uczniów.
Czy w gronie absolwentów szkoły są tacy, których uważacie za swoich ambasadorów?
- Najlepszymi naszymi ambasadorami są mieszkańcy Wandalina. To ludzie ciężkiej pracy, operatywni, przedsiębiorczy i postępowi. Posiadają nowoczesne gospodarstwa sadownicze wyposażone w najnowszej generacji sprzęt ogrodniczy oraz budynki gospodarcze – chłodnie, sortownie. Owoce z Wandalina są znane na rynkach krajowych i zagranicznych. Ich producenci są doceniani. Świadczy o tym fakt, iż jeden z gospodarzy został sadownikiem roku, a do jego gospodarstwa przybyła ówczesna pani premier. Podwaliną sukcesu tych wspaniałych ludzi była nauka w naszej szkole i z tego jesteśmy bardzo dumni.
Największe marzenie dyrektora szkoły świętującej wiek?
- Moim największym marzeniem jest to, aby szkoła przetrwała czas kryzysu demograficznego i aby wspaniała baza dydaktyczna, doskonale przygotowana kadra pedagogiczna mogła kształcić kolejne pokolenia.