Zespół Szkół w Poniatowej reprezentowali uczniowie technikum:
- Kacper Bigos
- Kamil Lasota
- Tomasz Nagrodzki.
Celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z doskonaleniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacja twórczego myślenia, edukacją o charakterze badawczym, Efektem tych działań jest zachęcenie uczestników Olimpiady do podejmowania samodzielnych działań o charakterze proinnowacyjnym, jak również poszerzenie ich wiedzy.
Eliminacje przebiegały w dwóch etapach: pisemnym i ustnym.
Etap pisemny tzw. szeroki finał, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy polegał na rozwiązaniu 30 pytań testowych i trzech zadań praktycznych polegających na opisie projektu wynalazczego oraz wykazaniu praktycznymi umiejętnościami stosowania przepisów prawa własności przemysłowej.
Finał ustny, w którym udział wzięło 10 uczniów z najwyższa liczbą punktów uzyskanych w eliminacjach pisemnych. Każdy z uczestników odpowiadał ustnie na trzy wylosowane pytania. Kolejność miejsc drużyny ustala się na podstawie sumy zdobytych punktów w etapie pisemnym. Klasyfikację indywidualną przeprowadza się na podstawie sumy zdobytych punktów w obu etapach
Laureaci zespołowi:
- miejsce I Zespół Szkół Ogólnokształcących nr2 Puławy
- miejsce II Zespół Szkół Poniatowa
- miejsce III XXI Liceum Ogólnokształcące Lublin
- miejsce I Steczkowska Patrycja XXI LO Lublin
- miejsce II Nagrodzki Tomasz ZS Poniatowa
- miejsce III Urbankiewicz Patrycja ZS nr1 Lublin
Miejsce w klasyfikacji zespołowej jest sukcesem naszej drużyny, jest najwyższym wśród Techników w całym okręgu Lubelskim.