reklama
reklama

Więźniowie szydełkowali dla ciężko chorych maluchów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Facebookowa akcja pod nazwą "KoloroweOnko - 100 misiaków dla dzieciaków" znowu zmotywowała osadzonych z ZK w Opolu Lub. do pomagania najmłodszym. Była to jednocześnie okazja do resocjalizacji więźniów...
reklama

"KoloroweOnko - 100 misiaków dla dzieciaków"

   Osadzeni z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim po raz kolejny włączyli się w akcję pomocy chorym dzieciom. A wszystko dzięki facebookowej akcji "KoloroweOnko - 100 misiaków dla dzieciaków", którą całkiem przypadkiem odkryła ppor. Sylwia Smaga, jedna z realizatorek programu resocjalizacji opolskiego ZK. Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia jest pani Anna Woźniak.

Trudne dobrego początki
   Zakupiono kolorowe bawełniane włóczki i można było rozpocząć pracę. Założenia akcji były proste: wystarczy zgodnie z obowiązującym, opracowanym wzorem wydziergać włóczkowe miśki, a potem przekazać je pani Ani, organizatorce, która z kolei dostarczała maskotki na dziecięce oddziały onkologiczne.
Jednak początki do najłatwiejszych nie należały... A nazwy typu: oczko łańcuszka, słupek, półsłupek, liczba rzędów, a nawet szydełko wprawiały osadzonych w przerażenie. Mężczyźni nieprzyzwyczajeni do takich prac początkowo mieli poważne trudności z koordynacją, musieli popracować nad precyzją, ale wreszcie doszli do wprawy i wiedzy o ilości oczek, które trzeba połączyć w odpowiedniej konfiguracji, by powstał zaplanowany miś. Osadzeni z opolskiej jednostki wykonali kilkanaście maskotek. Czasu nie mieli za wiele, bo termin realizacji projektu był bardzo krótki, ale zapowiadają, że to jeszcze nie koniec podobnych aktywności...
 
Terapia przez sztukę - codzienność w opolskim ZK
O pozytywnym wpływie arteterapii i innych niekonwencjonalnych aktywności na osadzonych mogliśmy się przekonać już  nie raz. Na stałe zagościła ona bowiem w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. Nauka szydełkowania też była formą resocjalizacji. Pomaga ona redukować nagromadzone napięcia, dzięki czemu niweluje agresywne zachowania osadzonych. Szydełkowanie wymaga wielkiego skupienia, a to z kolei pozwala osadzonym wyciszyć się, zrelaksować, na chwilę zapomnieć o otaczającej ich więziennej rzeczywistości.
 
 
 
 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama