Reklama

Reklama

Rodzice i nauczyciele: NIE dla reorganizacji = likwidacji szkoły

Opublikowano: 2 marca 2021 18:50
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Burmistrz Opola Lubelskiego chce, aby podstawówka w Pusznie Godowskim uczyła tylko najmłodsze dzieci. Wieś aż kipi z oburzenia.

Reklama

Wszystko potoczyło się błyskawicznie. We wtorek kadra pedagogiczna i rodzice dowiedzieli się, że władze gminy szykują się do przeprowadzenia reorganizacji w ich szkole. W czwartek odbyło się posiedzenie wspólne komisji stałych Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim, na którym omawiana była sprawa, a w piątek radni przegłosowali uchwałę o zamiarze przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pusznie Godowskim.

Ekspresowe tempo, z jakim zadziałał burmistrz i radni, zbulwersowało mieszkańców. Ale czarę goryczy przelał fakt, że włodarz Opola Lubelskiego o swoich planach nie powiadomił wcześniej lokalnej społeczności, tylko zadziałał z zaskoczenia.Burmistrz: Nie miałem i nie mam zamiaru likwidować szkoły

Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim jest jedną z najstarszych szkół działających w gminie Opole Lubelskie i zarazem najmniejszych. Choć z założenia jest ośmioklasowa, to z różnych powodów dwóch klas obecnie nie ma. Chodzi o drugą i piątą. Aktualnie liczy 73 uczniów, w tym 22 przedszkolaków.

Mieszkańcy wytykają burmistrzowi, że w kampanii wyborczej obiecywał im, że nie będzie szkoły likwidował. I słowa nie dotrzymał. Tymczasem Plis przekonuje, że jego zamiarem nie jest likwidacja szkoły, tylko przekształcenie.


 (…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.