Reklama

Reklama

Rewitalizacja centrum zaliczyła półtoramiesięczny poślizg

Opublikowano: pon, 15 lis 2021 18:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Mieszkańcy Opola Lubelskiego zwracają uwagę na przedłużające się prace związane z rewitalizacją centrum miasta. Urzędnicy tłumaczą, dlaczego tak długo to trwa.

Reklama

Rewitalizacja miała zakończyć się z końcem września. Ale minął wrzesień, październik, a roboty w dalszym ciągu nie zostały zakończone. Niektórzy mieszkańcy czują się już nimi zmęczeni, dzwonią do nas i pytają, dlaczego ekipa tak się ślimaczy.

O powody przedłużających się robót budowlanych, które przez dłuższy czas utrudniały życie nie tylko zwykłym mieszkańcom, ale również przedsiębiorcom prowadzącym swój biznes na Starym Rynku oraz przylegających uliczkach, zapytaliśmy opolskich urzędników.

Jak się okazuje, we wrześniu wykonawca wystąpił do gminy z wnioskiem o wydłużenie terminu zakończenia prac do połowy listopada. Wystąpić miały bowiem niezależne od niego okoliczności. Chodziło konkretnie o to, że PGE wydłużyło czas wykonania kablowania linii napowietrznej zasilającej odbiorców indywidualnych na obszarze ulic Stary Rynek, Męczenników Getta i Piekarskiej.

- Wykonawca robót rewitalizacyjnych z uwagi na technologię prac nie mógł wykonać robót wcześniej od robót związanych z kablowaniem linii energetycznej - tłumaczy Krzysztof Ryczek z Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim.

- Na wydłużenie prac rewitalizacyjnych miał także wpływ wydłużony okres oczekiwania na materiały budowlane związane z sytuacją Covid – dodaje.

Robotnicy mają opuścić Opole do 15 listopada. Gdy pytaliśmy o przedłużające się roboty, do wykonania pozostały jeszcze prace wykończeniowe związane z budową chodników, instalacją sanitarną i uzbrojeniem fontanny, a także wykonie oświetlenia ulicznego przy banku. Na posadzenie czekała też reszta drzew i krzewów, a stare drzewa poddane miały zostać zabiegom pielęgnacyjnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy