Reklama

Reklama

Radny Lejwoda największym krezusem w powiecie. 400 tys. oszczędności, gospodarstwo warte 750 tys.zł

Opublikowano:
Autor:

Radny Lejwoda największym krezusem w powiecie. 400 tys. oszczędności, gospodarstwo warte 750 tys.zł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje opolskie Jest najmłodszym radnym w Radzie Powiatu i zarazem najbogatszym. Takiego majątku, jakim dysponuje Sławomir Lejwoda, nie jeden może tylko pozazdrościć. Z dopłat do ziemi "wyspowiadał" się pierwszy raz skazany radny.

Reklama

Przeanalizowaliśmy oświadczenia majątkowe radnych Rady Powiatu w Opolu Lubelskim złożone za 2020 rok. W porównaniu do roku wcześniejszego jest kilka istotnych zmian. Jak się gospodarowali przez rok wasi wybrańcy? Co warte podkreślenia na wstępie, większość radnych dorabia się majątków wspólnie ze współmałżonkami. Wszystkie kwoty podajemy brutto.


 
Komu wzrosło, komu spadło?


I tak, jeśli chodzi o oszczędności. Nieliczni inwestują w papiery wartościowe. Kupka z pieniędzmi urosła siedmiu radnym. Najbardziej u Pawła Grabka i Sławomira Lejwody. Ten pierwszy w oświadczeniu majątkowym za 2019 rok wykazał 14 tys.zł oszczędności, rok później już 64 tys.zł. Natomiast oszczędności Lejwody wzrosły w ciągu roku z 345 do ok. 400 tys.zł.


Nieco mniej, po około 30 tys.zł, udało się odłożyć radnym Bernardzie Gizie-Małeckiej, Ilonie Majak-Gierczak i Michałowi Kramkowi. W 2020 roku oszczędności stopniały o 30 tys.zł Bogdanowi Kucie  i 69 tys.zł Krystynie Sołdek. Na czarną godzinę pieniędzy nie ma odłożonych pięcioro radnych.


 (…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy